شماره تماس09106141630

کرج- جهانشهر- میدان مدنی- خیابان مهران- ساختمان جهانشهر- طبقه دوم- واحد 5

صفحه اصلی 9 جراحی های چاقی 9 راهکارهایی برای لاغری ران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

راهکارهایی برای لاغری ران

لاغری ران در زیباتر به نظر رسیدن اندام شما بسیار موثر است، به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی برای لاغر کردن ران برای افزایش اعتماد به نفس خود هستند.

برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود باید به طور منظم فعالیت بدنی انجام دهید، به اندازه کافی آب بنوشید، قبل از تمرین بدن خود را گرم کنید، پس از تمرین، حرکت کششی انجام دهید و در نهایت رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید.

هرچه این قسمت از بدن را تقویت کنید، فعالیت هایی مانند سریع پریدن، راه رفتن و بسیاری دیگر از فعالیت ها برای شما آسان می شود. لاغری ران علاوه بر ایجاد خوش فرمی، برای سلامت کلی بدن از جمله قلب و عروق بسیار مهم است.علاوه بر راهکارهای طبیعی، می توانید برای رسیدن به نتایج سریع تر به متخصص جراحی لاغری مراجعه کنید تا با روش های ایمنی مانند لیپوماتیک، چربی های اضافی از ران را خارج کنند. در ادامه چند راهکار برای شما ذکر خواهیم کرد که به لاغری شدن ران کمک می کند.

راهکارهایی برای لاغری ران

راهکارهایی برای لاغری ران

به اندازه کافی آب بنوشید

توصیه می شود که روزانه بین 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید، نوشیدن آب برای لاغری بسیار موثر است و سموم با نوشیدن آب به راحتی از بدن دفع می شود.

می توانید نوشیدنی هایی را برای سم زدایی به صورت قرار دادن چند تکه میوه (لیمو، توت فرنگی، میوه های قرمز، خیار همراه با برگ نعناع و زنجبیل) برای طعم دار کردن آن در خانه تهیه کنید.

چای سبز بنوشید

چای سبز علاوه بر اینکه در درمان بسیاری از بیماری ها کاربردی است، به مبارزه با سلولیت نیز بسیار کمک می کند؛ بنابراین می توان نوشیدن چای سبز را به عنوان یکی از روش های لاغری ران همراه با موارد دیگر در نظر گرفت.

مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنید

نباید تاثیر مصرف میوه و سبزیجات بر لاغر شدن ران را دست کم گرفت. توصیه می شود که میوه های آنتی اکسیدان اسیدی با کالری کم مصرف کنید.

اگر میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، متوجه کاهش وزن خود از جمله لاغری ران می شوید.

ورزش برای لاغری ران
ورزش برای لاغری ران

به اندازه نمک مصرف کنید

مصرف نمک را محدود کنید؛ زیرا منجر به تجمع آب در بدن می شود. با تعویض نمک به جای ادویه جات می توانید سلولیت را از بین ببرید.

به این نکته توجه داشته باشید که نباید کاملا مصرف نمک را کنار بگذارید؛ زیرا بدن ما به آن احتیاج دارد و تنها باید در حد تعادل مصرف کنیم.

از دوچرخه ثابت استفاده کنید

اگر تجربه انجام این تمرین را داشته باشید، خوب می دانید که چقدر ران ها را درگیر می کند. دوچرخه ثابت در باشگاه یا در خانه، نه تنها برای تقویت ران ها، بلکه برای سلامت قلب و عروق و کاهش وزن گزینه بسیار خوبی است.

مطالعات انجام شده در این باره نشان می دهد بسیاری از خانم ها پس از 24 جلسه تمرین، متوجه لاغری ران و کاهش وزن خود شده اند.

با پله تمرین کنید

به طور میانگین با دویدن در 30 دقیقه 295 کالری و 590 کالری در ساعت سوزانده می شود. زمانی که پیاده روی و دویدن با پله باشد، از عضلات ران بیش از هر قسمت دیگری استفاده می شود و منجر به تقویت این قسمت از بدن و همچنین لاغری ران خواهد شد. 

در واقع هر بار که پاهای خود را به سمت بالا حرکت می دهید، به تقویت این قسمت از بدن کمک می شود.

در ماسه پیاده روی کنید

اگر محل سکونت شما در کنار ساحل است، حتما در کنار ساحل پیاده روی برای لاغری ران داشته باشید. هر روز به مدت 20 دقیقه باید روی شن قدم بزنید، پس از گذشت مدتی، می توانید زمان تمرینات روزانه خود را افزایش دهید.

تمرینات ورزشی انجام دهید

حتما تمریناتی را در برنامه خود داشته باشید که عضلات ران بیشتر از سایر قسمت‌های بدن درگیر باشد. تمرینات موثر برای لاغری ران به شرح زیر است:

 • شنا کردن
 • گلف
 • فوتبال
 • پیاده روی
 • والیبال
 • دوچرخه سواری
 • رقصیدن
رژیم غذایی برای لاغری ران
رژیم غذایی برای لاغری ران

تمرینات مقاومتی را افزایش دهید

انجام تمرینات تقویت کننده عضلات حداقل دو روز در هفته به سوزاندن کالری، کاهش چربی و تقویت ران ها کمک می کند. تمرینات در پایین تنه مانند لانژ و استپ آپ را فقط با وزن خود انجام دهید. باید در هر ست از تمرینات 15 بار تمرین را تکرار کنید.

علاوه بر این می توانید تمرینات بالاتنه را به تمرینات پایین تنه اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید حرکت لانژ یا اسکات با پرس بالای سر شانه انجام دهید.

تمرین کاردیو انجام دهید

ورزش های هوازی به کالری سوزی کمک می کند و منجر به تقویت اندام های داخلی از جمله قلب می شود. علاوه بر این به کاهش چربی در بدن کمک خواهد کرد.

انجام تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) و داشتن کاردیو در برنامه تمرینی به شما کمک می کند که کل چربی بدن را بسوزانید و لاغری ران را تجربه کنید.

به بزرگسالان توصیه می شود که این برنامه تمرینی را حداقل 150 دقیقه با شدت متوسط یا 75 دقیقه با شدت بالا در هفته داشته باشند.

اسکوات بزنید

اسکوات یک تمرین بسیار خوب برای آب کردن چربی ران و فرم دادن به این قسمت از بدن است. این تمرین را می توانید در منزل به شکل های مختلف یا در باشگاه با تجهیزات کاملی که در اختیار دارید، انجام دهید.

از مصرف الکل خودداری کنید

مصرف الکل در افزایش وزن موثر است؛ چرا که این نوشیدنی حاوی کالری بالایی است و ارزش غذایی نیز ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ممنوعیت مصرف الکل بعد از جراحی لاغری را مطالعه کنید.

علاوه بر این نوشیدن مقدار زیاد الکل باعث پرخوری غذاهای ناسالم می شود. خودداری از مصرف الکل علاوه بر کمک به لاغری ران، به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد.

لاغری ران با لیپوماتیک
لاغری ران با لیپوماتیک

نکاتی که باید برای لاغری ران در نظر داشته باشید

 • همانطور که گفتیم نوشیدن آب در طول روز بسیار مهم است، ترجیحا آب هم دما با اتاق و تازه باشد. از مصرف نوشیدنی های گازدار و نوشیدن های شیرین خودداری کنید. از آب یخ به خصوص هنگام فعالیت فیزیکی بدنی خودداری کنید. بطری آب خود را از صبح آماده کنید و حداقل سه ساعت یک بار آن را پر کنید.
 • بسیار مهم است که قبل و بعد از تمرینات قدرتی، حرکات کششی انجام دهید. این مورد یکی از نکات ضروری برای جلوگیری از کشیدگی عضلانی و آسیب های دیگر است.
 • برای افزایش قدرت و مقاومت، تمرینات خود را با وزنه انجام دهید. استفاده از وزنه یا سایر تجهیزاتی که مقاومت را افزایش می دهد، به شما کمک می کند تا به شکلی موثرتر عضله سازی کنید و چربی بیشتری در ران آب کنید.
 • اگر قصد کاهش وزن و لاغری ران را دارید به دنبال راهکارهای جادویی مانند مصرف قرص نباشید. به جای آن وعده های غذایی کوچک و سالم داشته باشید و در طول روز یک یا دو میان وعده بخورید. مصرف وعده های غذایی کوچک از گرسنگی جلوگیری می کند.

اگر به تمام این موارد ذکر شده عمل کنید قطعا متوجه لاغری شدن ران می شوید، در صورتی که به قدری افزایش وزن دارید که این روش ها موثر نیست، توصیه ما به شما این است که به متخصص جراح لاغری مراجعه کنید تا راهکارهایی برای لاغری ران به روش ایمن مانند لیپوماتیک در کرج را برای شما در نظر بگیرند.

عکس دکتر محمدجواد باقری

دکتر محمدجواد باقری

بورد تخصصی جراحی عمومی
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و متابولیک و لاپاروسکوپی پیشرفته

برچسب ها:
مقالات مرتبط
چند راهکار برای لاغری ساق پا

چند راهکار برای لاغری ساق پا

یکی قسمت هایی از بدن که ممکن است ظاهری ناخوشایند در اندام شما ایجاد کند، چاقی ساق پا است. به همین جهت افرادی با ساق پای...

علت افزایش وزن بعد از ورزش

علت افزایش وزن بعد از ورزش

هیچ چیز نا امید کننده تر از آن نیست که پس از ورزش کردن به هدف کاهش وزن، دچار افزایش وزن بعد از ورزش شوید. گاهی اوقات چنین...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *