ابدومینوپلاستی در کرج یکی از مهم ترین خدماتی است که دکتر محمد جواد باقری با بیش از ۵۰۰ عمل موفق، ارائه می دهند. همه ما دوست داریم که ظاهر و اندامی داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به سلیقه و علایق خود، آنچه را که دوست داریم بپوشیم.

پس سعی بر این داریم که بتوانیم برای تناسب اندام خود هرکاری انجام دهیم. ورزش و فعالیت های روزانه می توانند کمک بسیاری در حفظ تناسب اندام داشته باشند. اما گاهی به دلیل مشغله کاری و نداشتن وقت، این کارها میسر نیست. به همین دلیل از روش های جراحی می توان کمک گرفت. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، یکی از این جراحی هاست که برای ناحیه شکم، زیر شکم و پهلو به کار می رود.

اگر می خواهید درباره جراحی ابدومینوپلاستی در کرج که توسط دکتر محمد جواد باقری انجام می شود، بیش تر بدانید، با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، نوعی عمل زیبایی است که برای زیباسازی ظاهر شکم و پهلو به کار می رود. این نوع جراحی یک عمل تهاجمی محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد. در حالت عادی و نرمال، شکم باید پوستی محکم و صاف و بدون هرگونه شل شدگی و افتادگی باشد. همچنین باید از یک لایه باریک از بافت چربی باشد و نه یک لایه ضخیم از چربی.

چرا باید ابدومینوپلاستی انجام شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است چربی اضافی، عدم خاصیت ارتجاعی و تضعیف بافت همبند در شکم وجود داشته باشد که این عوامل تاثیرگذار به شرح زیر است:

 • تغییرات قابل توجه در وزن
 • بارداری
 • جراحی شکم مانند سزارین
 • افزایش سن
 • تیپ بدن به صورت طبیعی

حال می توانید پوست و چربی های اضافی را که در ناحیه شکم به این دلایل ایجاد شده است را برطرف کنید و شکمی صاف داشته باشید. همچنین ممکن است با کشیدن شکم، پوست اضافی در زیر شکم و زیر ناف نیز برطرف شود.

علاوه بر این، هنگام انجام ابدومینوپلاستی در کرج می توانید روش های دیگر زیبایی برای کانتورینگ بدن مانند جراحی سینه را نیز انجام دهید.

جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می شود؟

این نوع جراحی می تواند برای افرادی که یک جا می نشینند (مثل کارمندان شرکت و یا اداره) بسیار مناسب باشد، چرا که همین بی تحرکی و یکجا نشستن سبب به وجود آمدن چربی های اضافه در ناحیه شکم و پهلو می شود.

نحوه انجام این عمل به این صورت است که پوست و چربی اضافی بر روی شکم را حذف می کنند تا چین و چروک و خطوط مربوط به جای زخم و استریا و همچنین ترک های ناشی از بارداری از بین بروند.

بیشتر بخوانید: نکاتی در خصوص بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در کرج چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل زیبایی شکم بستگی به عوامل مختلفی دارد که میزان انتظار بیمار از ظاهر شکم خود، مهم ترین آن هاست. با توجه به این عامل، مدت زمان می تواند از ۱ الی ۵ ساعت متغیر باشد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل هستند؟

برای انجام چنین عملی باید همه جوانب در نظر گرفته شود و سپس اقدام به جراحی گرفته شود. بهترین کاندید برای جراحی زیبایی شکم را اینگونه برای شما شرح می دهیم:

۱. بهترین افراد برای این عمل، کسانی هستند که از نظر فیزیکی سلامتی کامل دارند.

۲. کسانی که سیگار و دخانیات مصرف نمی کنند.

۳. با بالا رفتن سن، این مساله طبیعی است که پوست دچار شل شدگی و چین و چروک می شود. بنابراین افراد با سن بالا می توانند برای برطرف کردن این مشکلات، از این جراحی استفاده کنند.

۴. کسانی می توانند کاندید این نوع جراحی باشند که شکم بزرگی دارند و با انجام فعالیت های ورزشی نمی توانند چربی های موجود در آن را حذف کرده و همچنین ترک های پوستی را برطرف کنند.

۵. ابدومینوپلاستی برای خانم هایی که قبلا زایمان کرده اند و شکم آن ها دچار شل شدگی، افتادگی و چین و چروک و ترک خوردگی شده، بسیار مناسب است.

ابدومینوپلاستی در کرج دکتر باقری

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ابدومینوپلاستی در کرج نیستند؟

 • کسانی که به یک سری از داروها مثل داروهای بیهوشی حساسیت دارند و در صورت استفاده از آن ها باعث واکنش های آلرژی زا می شود. به همن دلیل چنین افرادی نباید جراحی زیبایی شکم را انجام دهند.
 • کسانی که پوست حساسی دارند یا به بیماری های پوستی و خاص دچار هستند، نباید این عمل را انجام دهند مگر اینکه توسط پزشک متخصص معاینه شوند و در صورت نداشتن مشکل از نظر او، این عمل انجام گیرد.
 • بانوانی که قصد دارند در آینده باردار شوند، بهتر است این جراحی را به بعد از بارداری موکول کنند.
 • افرادی که می خواهند رژیم سنگین و کاهش وزن زیاد داشته باشند، ابدو را به بعد از کاهش وزن زیاد موکول کنند.

چه آمادگی ها و مراقبت هایی قبل از عمل باید صورت گیرد؟

قبل از جراحی ابدومینوپلاستی در کرج باید مراقبت هایی صورت گیرد که ما آن ها را بدین صورت زیر شرح خواهیم داد.

۱. تا دو هفته قبل از عمل باید از استعمال هر نوع دخانیات مثل سیگار و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

۲. از داروها و مصرف ویتامین هایی که بدون تجویز پزشک بوده خودداری کنید.

۳. تا یک هفته قبل از جراحی از هر نوع داروهای انعقاد کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید.

۴. اگر رژیم غذایی دارید، حداقل تا دو هفته قبل از جراحی این رژیم ها را قطع کنید.

۵. تا ۸ ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورد و نوشید.

۶. قبل از ابدومینوپلاستی باید ناحیه شکم و زیر شکم اصلاح شود.

۷. در صورتی که دارای بیماری های خاصی هستید، برای بهبودی هرچه سریع تر، داروها را به موقع مصرف نمایید و این مساله را با پزشک در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چند نوع دارد؟

برای انجام چنین عملی، فرد را باید کاملا بیهوش کنند. به طور کلی جراحی زیبایی شکم دو نوع است که به شرح زیر است :

 1. نوع اول؛ جراحی به صورت کامل
 2. نوع دوم؛ جراحی مینی ابدومینوپلاستی
 3. نوع سوم؛ ابدومینو پلاستی فلوردلیس

در این عمل برشی در ناحیه شرمگاهی می زنند و با تغییر بافت، پوست و عضلات شکم باعث صاف شکم و زیبایی شکم خواهد شد. همچنین در این روش ممکن است جایگاه ناف نیز مقداری تغییر کند.

عمل ابدومینوپلاستی

نوع اول؛ جراحی به صورت کامل

این نوع جراحی ابدومینوپلاستی برای افرادی صورت می گیرد که به طور کلی با مشکلات ظاهر شکم مواجه هستند و جراحی به صورت کامل انجام می شود. نحوه انجام این جراحی به گونه ای است که برش را از ناحیه شرمگاه ایجاد کرده و در پوست، بافت و عضله های شکم، تغییراتی ایجاد می کنند تا سبب صافی و زیبایی شکم شود. ممکن است به هنگام چنین برشی، محل قرارگیری ناف نیز تغییر پیدا کند.

نوع دوم؛ جراحی مینی 

این روش برای کسانی است که در زیر شکم خود چربی اضافی دارند. مینی ابدومینوپلاستی به این صورت انجام می شود که با ایجاد برش کوچک در زیر ناف، سبب تغییر در بافت های پوست می شود.

نوع سوم؛ فلوردلیس

در این نوع جراحی، با دو برش عمودی و افقی نوع چهار ابدومینوپلاستی بلت، که علاوه بر شکم، پوست پشت هم کشیده و لیفت می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ورزش بعد از ابدومینوپلاستی را مطالعه کنید.

علل عمل ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در اینجا به برخی از کاربردها و عللی که ابدومینوپلاستی در کرج انجام می شود اشاره می کنیم:

• یکی از کاربردهای این جراحی که می توان گفت مهم ترین کاربرد آن است، برداشتن و حذف چربی های اضافی در ناحیه شکم و پهلوی افراد است.

• از کاربردهای دیگر این عمل، ترمیم و بازسازی فاصله بین عضلات صاف شکم  است که دیواره و پوست شکم را مقاوم تر از قبل می کند.

• برای خانم هایی که عمل زایمان انجام داده اند و شکم آن ها ظاهر بدی پیدا کرده و شکم آن ها دچار ترک خوردگی شده است، این نوع جراحی کاربرد دارد.

• ترمیم و بازسازی جای بخیه ها و زخم ها، از دیگر کاربردهای جراحی زیبایی شکم است.

چه مراقبت هایی پس از جراحی زیبایی شکم باید انجام شود؟

این مساله امری ضروری است، کسانی که جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده اند، باید پس از آن نکاتی را رعایت کنند تا بتواند هر چه زودتر بهبود یابند و شاهد نتیجه و ماندگاری این جراحی شوند. در ادامه به مهم ترین مراقبت هایی که باید پس از ایدومینوپلاستی انجام گیرد می پردازیم.

۱. تا سه روز پس عمل ممکن است فرد احساس درد در ناحیه شکم و زیر شکم داشته باشد که برای تسکین آن می توان از مسکن های التیام بخش کمک گرفت.

۲. تا ۳ روز پس از این جراحی، باید از انجام فعالیت های سنگین و روزمره جلوگیری کرد.

۳. پس از جراحی، روزانه باید کمی پیاده روی داشته باشید.

۴. محل جراحی ممکن است چند روزی دچار تورم و التهاب شود که این تورم بیش تر در صبح ها مشاهده می شود.

۵. برای کاهش درد ناحیه جراحی، می توان از یک بالشت بلند هنگام خواب استفاده کرد.

۶. خون آبه هایی از نواحی جراحی شده ترشح خواهند شد، امری طبیعی است و در صورت خونریزی باید به پزشک متخصص مراجعه نمود.

۷. ۴ الی ۵ روز پس از ابدومینوپلاستی در کرج، باید داروهای تجویز شده توسط پزشک به طور منظم و کامل مصرف شوند.

۸. برای سرعت در بهبود جای زخم ها و بخیه ها می توان از غذاهایی مانند میگو و ماهی که دارای امگا ۳ بوده استفاده نمود.

۹. از میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین در رژیم غذایی خود استفاده نمود.

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی چه عوارض و خطراتی می تواند داشته باشد؟

ابدومینوپلاستی نیز مانند جراحی های دیگر، ممکن است عوارض و خطراتی به همراه داشته باشد. بعضی از این خطرات و عوارض عبارتند از:

• اگر پزشک تجربه و مهارت کافی در جراحی زیبایی شکم نداشته باشد، احتمال ایجاد عوارض بالا می رود.

• امکان جمع شدن مقداری مایع در ناحیه شکم پس از جراحی وجود دارد.

• احساس درد و تورم از عوارض جانبی است که می توان آن را با مسکن ها برطرف کرد.

• پوست ناحیه جراحی شده می تواند در مدت کوتاهی بی رنگ شود.

• با توجه به مقاومت و نوع پوست بیماران، ممکن است در برخی افراد، زخم ها و بخیه ها کمی دیرتر از افراد دیگر ترمیم شده و بهبود یابند.

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

• دوره بهبودی یا همان به اصطلاح دوره نقاهت پس از جراحی زیبایی شکم، فرد به فرد متفاوت است. شاید فردی فقط با چند ساعت استراحت در بیمارستان به خانه خود بازگردد. در حالیکه برای فردی دیگر نیاز باشد که یک شب را در بیمارستان سپری کند.

• تا ۶ هفته (یک ماه و نیم) بعد از ابدومینوپلاستی، باید مراقبت های لازم را انجام داد. این مراقبت ها می تواند سبب کاهش دوره بهبودی شوند.

• در صورت گوش دادن به حرف ها و تذکرهای پزشک مانند پوشیدن گن مخصوص، می توان دوره نقاهت را کاهش داد.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در کرج

هزینه عمل ابدومینوپلاستی بر اساس شرایط مختلف می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. عواملی که می تواند بر هزینه ابدومینوپلاستی تاثیرگذار باشد به شرح زیر است:

 • همانطور که گفتیم عمل ابدومینوپلاستی به شکل های متفاوتی و با توجه به شرایط بیمار انجام می شود که هر کدام می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.
 • اینکه در کدام شهر هستید، قطعا در تعیین قیمت بسیار موثر است.
 • پزشک مورد نظر شما مهارت و تجربه کافی در خصوص عمل های زیبایی از جمله ابدومینوپلاستی دارد یا خیر، که این مورد نیز از عوامل موثر در تعیین قیمت است.
 • بسته به اینکه به کدام بیمارستان مراجعه می کنید و چه تجهیزات و امکاناتی نیز در اختیار شما قرار می گیرد.
 • هزینه پزشک بیهوشی بر اساس تجربه و مهارتی که دارد همراه با هزینه ابدومینوپلاستی از شما دریافت می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *