بسیاری از افراد که قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی را دارند سوال می کنند که آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است یا خیر. اغلب آنها تصور می کنند اگر قصد بارداری دارند، باید پس از بچه دار شدن این جراحی را انجام دهند.

در واقع بر این باورند که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی باعث آسیب به مادر و جنین می شود. از آنجایی که به طور قطعی نمی توان از بارداری پیشگیری کرد یا ممکن است نظر فرد در خصوص بچه دار شدن تغییر کند؛ مهم است که بدانید بارداری بعد از عمل جراحی شکم برای مادر و جنین بی خطر است یا خیر، در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

 
بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی عوارضی دارد؟

احتمال ایجاد عوارض وجود دارد؛ اما جدی و خطرناک نیست. در این باره حتما با متخصص زنان و پزشک معالج خود نیز مشورت داشته باشید.

به طور کلی بارداری جای نگرانی ندارد؛ زیرا اغلب افراد با چنین شرایطی نوزادان خود را بدون هیچ خطری و کاملا سلامت به دنیا آورده اند. 

حتی پس از انجام عمل جراحی شکم، دیواره و بافت شکم همچنان طبق معمول کشیده می شود تا برای نوزاد جای کافی وجود داشته باشد.

گاهی برخی از مادران متوجه می شوند که شکم شان به اندازه بارداری قبلی خود بزرگ یا باز نمی شود و به عنوان خانمی باردار به نظر نمی رسند. این علائم کاملا بی خطر است و برای کودک در حال رشد شما خطری ندارد.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

تغییرات شکم بعد از بارداری

اکثر بیمارانی که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی را تجربه کرده اند، حتی پس از تولد نوزاد خود از ظاهر شکم خود راضی هستند. در واقع بسیاری از آنها متوجه می شوند که بعد از بارداری ظاهر بهتری از شکم خود را شاهد هستند.

در صورتی که پس از بارداری شکم بیش از حد کشیده نشده باشد، نیازی به اصلاح مجدد برای جراحی شکم نخواهند داشت. در افرادی که پوست و عضلات شکم در طول بارداری کشش زیادی داشته باشد، به طور مثال در بارداری های دوقلو، گاهی ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشند، در این رابطه پزشک تصمیم گیری نهایی را می کند.

برخی از خانم ها به کنترل وزن خود در بارداری توجه بسیاری دارند؛ اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشند این است که سلامت نوزاد و مادر در اولویت باشد.

از آنجایی که هر بدن به شکل متفاوتی نسبت به بارداری واکنش نشان می دهد، توصیه می شود به محض مطلع شدن از بارداری بعد از ابدومینوپلاستی با متخصص جراحی لاغری خود و متخصص زنان گفتگو داشته باشید.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی بعد از باردار شدن

آیا برای زایمان بعد از ابدومینوپلاستی، باید زایمان سزارین را انتخاب کرد؟

نگرانی دیگری که برای این افراد در این موقع پیش می آید در خصوص سزارین بعد از ابدومینوپلاستی و ایجاد بافت اسکار پس از آن است. باید پزشک خود را در جریان بگذارید که قبلا عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید؛ زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست. در نهایت پزشک بهترین روش را با توجه به شرایطی که دارید، پیشنهاد می دهد.

یک نکته مهمی که در خصوص سزارین بعد از عمل جراحی زیبایی شکم وجود دارد، این است که متخصص زنان شاید نتواند برش و بخیه سزارین را به مهارت جراح پلاستیک بزند و چنین شرایطی بر ظاهر اسکار تاثیر خواهد گذاشت. گاهی اوقات به بیماران پیشنهاد می شود که اصلاح شکم را همراه با سزارین انجام شود.

چه مدت پس از ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

اگر چه بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی در کرج کاملا ایمن و بدون مشکل است؛ اما توصیه می شود که پس از بارداری و زمانی که دیگر قصد بارداری ندارید، این عمل جراحی زیبایی را انجام دهید.

زیرا ممکن است نیاز به جراحی مجدد برای شکمی صاف و تخت داشت باشید، به طور مثال مواقعی مانند بارداری دوقلو می تواند در نتیجه جراحی زیبایی تاثیر بگذارد.

بارداری و ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی و بارداری

در مواقعی که خانمی در سن کم جراحی را انجام دهد و بارداری بعد از ابدومینوپلاستی را پس از گذشت مدت زمان زیادی پس از جراحی داشته باشد، در این مواقع مشکلی وجود ندارد. با این حال هر پزشک نظرات مختلفی دارد و بهتر است در این باره با پزشک خود مشورت داشته باشید.

برخی بر این باورند که خانم ها می توانند بارداری را پس از ۵ الی ۶ ماه تجربه کنند و برخی دیگر توصیه می کنند که باید ۵ الی ۶ سال صبر کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *