شماره تماس09106141630

کرج- جهانشهر- میدان مدنی- خیابان مهران- ساختمان جهانشهر- طبقه دوم- واحد 5

صفحه اصلی 9 جراحی های چاقی 9 عوارض سینه های بزرگ در خانم ها
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عوارض سینه های بزرگ در خانم ها

یکی از مواردی که در زیبایی اندام خانم ها تاثیر گذار است، داشتن سینه های بزرگ؛ اما، به اندازه است. حتی در برخی از مواقع طی عمل لیپوماتیک، پس از خارج کردن چربی ها در قسمت تجمع یافته مانند شکم و پهلو، به قسمت هایی مانند سینه، باسن و… انتقال داده می شود تا ظاهری برجسته و زیباتری داشته باشند.

اما، گاهی برخی از خانم ها به طور طبیعی سینه های بزرگ، بیش از حد نرمال دارند که نه تنها منجر به عدم زیبایی آنها می شود، بلکه باعث مشکلات جسمانی در آنها نیز خواهد شد. 

با این حال در این مواقع نیز جای نگرانی نیست، با مراجعه به دکتر محمد جواد باقری می‌توانید ماموپلاستی را برای کاهش سایز سینه در نظر داشته باشید تا بتوانید از عوارض ناشی از سینه‌های بزرگ جلوگیری کنید.

عوارض سینه های بزرگ
عوارض سینه های بزرگ

1. ایجاد درد در گردن، شانه و کمر

زمانی که سینه‌ها بزرگ‌تر از حد طبیعی باشند، باعث کشیده شدن شانه‌ها به سمت پایین و در نهایت ایجاد قوز در کمر می‌شود، در این مواقع بیمار به طور مداوم درد را در شانه، کمر و گردن احساس می‌ کند.

خانم ‌ها با داشتن سینه ‌های بزرگ به طور مداوم کشش یا سنگینی را در این نواحی از بدن احساس می ‌کنند. 

2. ایجاد تو رفتگی در شانه

اگر سینه های بزرگی داشته باشید، حتی اگر سوتینی که استفاده می کنید، سایز مناسبی باشد، سنگینی سینه ها منجر به فرورفتگی عمیق بند سوتین در شانه های شما می شود.

در اغلب مواقع جای این فرورفتگی در شانه باقی می ماند و دیگر برطرف نمی شود. می توانید سوتین هایی با بند پهن خریداری کنید؛ اما، با این حال ممکن است تورفتگی که در شانه ایجاد شده است، کامل برطرف نشود.

3. ایجاد عفونت یا حساسیت پوستی در زیر سینه

سینه های بزرگ باعث ایجاد رطوبت و گرما در زیر سینه می شوند. معمولا هنگام شستشو این قسمت به طور کامل و درست شسته نمی شود و به همین جهت این قسمت از بدن مستعد جوش و عفونت می شود.

از علائم آن می توان به قرمزی پوست، خارش و سوزش اشاره کرد. در این مواقع با لیفت سینه طی جراحی می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

ایجاد تو رفتگی در شانه
ایجاد تو رفتگی در شانه

4. لباس مناسب با توجه به داشتن سینه های بزرگ

انتخاب یک لباس مناسب با توجه به سینه های بزرگی که دارید، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در اغلب مواقع خانم ها مجبور هستند لباس هایی را انتخاب کنند که بسیار گشاد بوده و با این حال برای سایز سینه های آنها کوچک است.

5. ایجاد بی حسی

زمانی که سینه های شما با استفاده از سوتین تحت فشار باشند، چنین حالتی ایجاد می شود. در واقع رشته های عصبی کوچک در بافت سینه یا دیواره قفسه سینه فشرده می شوند.

زمانی که سینه های بزرگ، گردن و قسمت بالا تنه را تحت تاثیر قرار دهد، منجر به بی حسی در دست ها و انگشتان می شود. این وضعیت نامناسب باعث فشرده شدن مسیرهای عصبی در بازوهای شما می شود.

برخی از افراد حین عمل ابدومینوپلاستی در کرج،‌ عمل ماموپلاستی را هم انجام می دهند.

6. عدم توانایی برخی از تمرینات ورزشی

معمولا این دسته از خانم ها قادر به فعالیت و تمرینات ورزشی نیستند. در حقیقت زمانی که فعالیتی مانند دویدن، ایروبیک و… انجام می دهند، سینه ها بیش از حد تکان می خورند و موجب آزار آنها می شود.

علاوه بر این حالتی مانند تنگی نفس را در افراد ایجاد می کند که علت مهمی در ترک تمرینات ورزشی است. در واقع وزن اضافی می تواند حرکت طبیعی دیافراگم را منقبض کند.

گردن درد ناشی از سینه های بزرگ
گردن درد ناشی از سینه های بزرگ

7. ایجاد سردرد

مشاهدات اینگونه بوده است که بیمارانی که دچار ماکروماستی هستند، سردردهای مزمن و میگرنی را تجربه می کنند که معمولا با کوچک کردن سینه می توانند سردردهای خود را تسکین دهند.

8. مشکل داشتن هنگام خوابیدن

معمولا افرادی که سینه های بزرگ دارند، در هر حالتی نمی توانند به راحتی بخوابند. به طور مثال خوابیدن روی شکم برای آنها به هیچ وجه ممکن نیست، همچنین به پهلو خوابیدن می تواند فشار زیادی به سینه ها وارد کند.

گاهی برخی از افراد که به سمت پهلو یا روی شکم می خوابند، پس از مدت کوتاهی با درد از خواب بیدار می شوند. 

9. ایجاد تنگی نفس

سینه های بزرگ می تواند وزن زیادی روی قفسه سینه وارد کند. این شرایط نه تنها دردناک است، بلکه منجر به تنگی نفس در افراد می شود. اگر دچار تنگی نفس همراه با سینه های بزرگ هستید و پزشک علت دقیق ایجاد چنین مشکلی را تشخیص نمی‌دهد، می تواند به دلیل بزرگی سینه ها باشد که با کاهش سایز آن توسط فوق تخصص جراحی های چاقی در کرج، این مشکل را برطرف خواهید کرد.

کنترل عوارض ناشی از سینه های بزرگ

برای کنترل علائم راهکارهای زیادی از جمله مدیریت علائم ذکر شده مانند استفاده از داروهای مسکن، استفاده از کمپرس گرم و سرد برای شل کردن عضلات، ماساژ و فیزیوتراپی برای قسمت های سفت شده و حساس به کار گرفته می شود.

اگر این مواردی که برای شما ذکر کردیم موثر نباشد، ممکن است فردی که دارای سینه های بزرگ است عمل ماموپلاستی را برای کوچک کردن سینه ها انجام دهد.

عکس دکتر محمدجواد باقری

دکتر محمدجواد باقری

بورد تخصصی جراحی عمومی
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و متابولیک و لاپاروسکوپی پیشرفته

برچسب ها:
مقالات مرتبط
ضرورت کاهش وزن قبل از بارداری

ضرورت کاهش وزن قبل از بارداری

کاهش وزن قبل از بارداری بسیار مهم است تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید. اکثر افراد به خوبی می دانند که اضافه وزن یا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *