لیپوساکشن در کرج، یک نوع جراحی زیبایی است که با استفاده از تکنیک ساکشن و با هدف برداشتن چربی از نواحی خاص بدن مانند شکم، ران ها، بازوها و گردن انجام می شود. این عمل همچنین به تغییر فرم نواحی گفته شده نیز کمک می کند.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که لیپوساکشن در کرج به عنوان روش کاهش وزن یا جایگزین کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. افرادی که چاق هستند، با ورزش و رژیم غذایی و یا جراحی های لاغری مانند بای پس معده در کرج، بیشتر وزن کم خواهند کرد.

افرادی که دارای چربی اضافی در نواحی خاصی از بدن هستند و در عین حال به وزن بدنی ثابتی رسیده اند، می توانند از مزایای این عمل زیبایی بهره مند شوند.


لیپوساکشن در کرج به چه دلایلی انجام می شود؟

از این عمل به منظور برداشت چربی از نواحی مختلف بدن استفاده می شود که نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاومت نشان می دهند. مانند: شکم، قسمت فوقانی بازوها، باسن، قفسه سینه و پشت، چانه و گردن.

علاوه بر این، برای کوچک کردن سینه و یا درمان ژنیکوماستی در کرج نیز استفاده می شود.

زمانی که چاق می شوید، اندازه و حجم سلول های چربی افزایش می یابد. این روش برداشتن چربی، تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد و میزان برداشت چربی به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. نتایج این تغییرات عمدتا دائمی است، به خصوص اگر بیمار به وزن ثابتی رسیده باشد.

لیپوساکشن کمکی به بهبود سلولیت یا دیگر ناهنجاری های سطح پوست و یا برداشت استرچ مارک (ترک پوستی) نمی کند.


انواع لیپوساکشن در کرج

نوع این عمل با توجه به تکنیک های مورد استفاده، اهداف بیمار و هم چنین ناحیه درمان در نظر گرفته می شود. بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای جلوگیری از چاقی شکم بعد از ابدومینوپلاستی

تامسنت

شایع ترین روش تامسنت است که محلول استریل به بیمار تزریق می شود تا چربی برداشته شود. از بی حسی (لیدوکائین) به منظور تسکین درد بیمار و دارویی به نام اپی نفرین باعث تنگ شدن عروق استفاده می شود. این مایع می تواند منجر به بروز التهاب و سفتی در ناحیه درمان شود.

سپس برش های کوچکی بر روی پوست زده می شود و لوله ای ظریف به نام کانولا زیر پوست قرار می گیرد. کانولا به وکیوم متصل می شود تا ساکشن چربی و مایعات از بدن انجام شود.

لیپوساکشن در کرج

به کمک اولتراسوند

در طول این روش، لوله فلزی که انرژی اولتراسوند را ساطع می کند، زیر پوست قرار می گیرد. این انرژی باعث تخریب سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد.

به کمک لیزر

در این روش، لیزر به شکسته شدن سلول های چربی کمک می کند. فیبر لیزر از طریق برش های کوچکی که بر روی پوست زده می شود، وارد و سلول های چربی با استفاده از کانولا برداشته خواهند شد. در روش لیزری، حرکات ارتعاشی رو به جلو و عقب کانولا باعث شکسته شدن سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد.

این روش معمولا با درد و ورم کمتری همراه است و جراح دقت بیشتری خواهد داشت. در این روش، لیزر به شکسته شدن سلول های چربی کمک می کند. فیبر لیزر از طریق برش های کوچکی که بر روی پوست زده می شود، وارد و سلول های چربی با استفاده از کانولا برداشته خواهند شد.

به کمک قدرت

در این نوع، حرکات ارتعاشی رو به جلو و عقب کانولا باعث شکسته شدن سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد. این روش معمولا با درد و ورم کمتری همراه است و پزشک فوق تخصص جراحی چاقی در کرج دقت بیشتری خواهد داشت.

نحوه انجام لیپوساکشن در کرج


ابتدا پزشک برش هایی ایجاد می کند که قطر آنها سه تا چهار میلی متر است سپس یک لوله ی باریک فلزی را از طریق برش ایجاد شده وارد بدن می کند و چربی ها را تخلیه می کند. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود.
برای انجام این عمل برش های بسیار کوچکی ایجاد می شود و برای پیشگیری از خونریزی، کبودی و تورم محلولی حاوی لیدوکایین و اپی نفرین به چربی ها تزریق می شود.

بهترین دکتر لیپوساکشن در کرج

مزایای این روش تخلیه چربی


در ادامه مزایای آن را با هم مرور می کنیم:
از آنجایی که در این روش مانند روش های قدیمی از حرارت استفاده نمی شود پوست سالم و بدون هیچگونه ترکی باقی می ماند.
شما بعد از عمل دچار افتادگی پوست نخواهید شد.
این جراحی بسیار ایمن است و اگر به بهترین جراح چاقی در کرج پزشک برای درمان مراجعه کنید نتیجه خوبی از عمل خواهید گرفت.

چه زمانی باید لیپوساکشن کرد؟

اگر تجمع چربی در هر نقطه ای از بدن دارید که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی رود، ممکن است لیپوساکشن برای شما گزینه مناسبی باشد. علاوه بر این چنین افرادی کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی هستند:

 • افرادی با وزن مناسب و تایید شده از سوی پزشک
 • پوست سفت و کشسانی
 • تون عضلانی خوب

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن در کرج هستند؟

 • کسانی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بیماری زمینه ای ندارند.
 • کسانی که در نواحی مختلف بدنشان چربی هایی دارند که ارثی است و با رژیم غذایی اصلاح نمی شود.
 • افرادی که می خواهند در زمان بسیار کوتاهی وزن زیادی را کم کنند.

از آنجایی که استعمال دخانیات عوارض پس از عمل را افزایش می دهد افراد سیگاری کاندید مناسبی برای آن نیستند.
به یاد داشته باشید که این عمل، درمانی برای سلولیت و افتادگی پوست نیست.

لیپوساکشن در کرج

قبل از لیپوساکشن در کرج چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

قبل از عمل، پزشک به بررسی موارد زیر می پردازد :

 • به سوابق پزشکی بیمار می پردازد.
 • به بررسی و ارزیابی ابتلا به هر گونه شرایط پزشکی خاص یا مصرف داروها، ویتامین ها و مکمل های گیاهی می پردازد.
 • توصیه می شود از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی به مدت حداقل سه هفته قبل از جراحی خودداری شود.

قبل از جراحی، نواحی که باید تحت درمان قرار بگیرند، علامت گذاری می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله چربی شکم چگونه آب می شود را مطالعه کنید.


آیا لیپوساکشن عمل خطرناکی است؟

از خطرات احتمالی این عمل جراحی می توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • شکستگی کانولا
 • آسیب به ساختارهای عمیق تر مانند رگ های خونی، ماهیچه ها، ریه، اعصاب و…
 • تغییر در احساس پوست
 • عوارض قلبی و ریوی

چه مراقبت هایی پس از لیپوساکشن در کرج صورت می گیرد؟

ممکن است بیمار با مقداری درد، کبودی و ورم روبرو شود. به همین خاطر، داروهای مسکن به منظور تسکین درد و آنتی بیوتیک به منظور پیشگیری از بروز عفونت از سوی پزشک تجویز می شود.

بعد از پایان جراحی، بخیه ها باز هستند و درن به طور موقت و به منظور جمع آوری خون و مایعات در ناحیه گذاشته خواهد شد.

توصیه می شود بیمار تا چند هفته گن مخصوص را بپوشد تا از میزان التهاب کاسته شود.

لیپوساکشن چه عوارضی دارد؟

لیپوساکشن نیز همانند هر عمل جراحی دیگری خطرات احتمالی خود را دارد. این خطرات می تواند شامل خونریزی و واکنش به بیهوشی باشد. دیگر خطرات احتمالی شامل موارد زیر است که باید بگوییم با مراجعه به یک پزشک متخصص، احتمال بروز تمامی این عوارض ها به حداقل می رسد:

ناهمواری های کانتور

پوست شما ممکن است به دلیل حذف چربی به صورت ناهموار، عدم خاصیت ارتجاعی، زخم و… حالت موج دار به نظر برسد که گاهی به صورت دائمی باقی می ماند.

تجمع مایعات

احتمال ایجاد سروما یا تجمع مایعی در قسمتی که جراحی انجام شده است وجود دارد. گاهی اوقات در این شرایط ممکن است نیاز به تخلیه با سوزن داشته باشید.

بی حسی

گاهی در قسمتی که تحت درمان قرار گرفته است ممکن است بی حسی موقتی را احساس کنید. ممکن است اعصاب این ناحیه تحت تاثیر قرار بگیرد.

عفونت

احتمال ایجاد عفونت پوستی بسیار نادر است؛ اما با این حال احتمال ایجاد آن وجود دارد. عفونت پوستی ممکن است شرایط تهدید کننده ای برای زندگی فرد باشد.

سوراخ شدن اندام داخلی

به ندرت اگر پزشک مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است در جراحی ابزاری مورد استفاده بیش از حد نفوذ کرده و اندام داخلی را نیز سوراخ کند. در این مواقع به جراحی اورژانسی برای ترمیم اندام نیاز خواهد بود.

آمبولی چربی

ممکن است تکه های چربی جدا شود و به یک رگ خونی برود. در این مواقع احتمال تجمع در ریه ها وجود دارد و گاهی به سمت مغز نیز حرکت می کند. آمبولی چربی یک وضعیت اورژانسی است.

مشکلات قلبی و کلیوی

زمانی که حجم زیادی از لیپوساکشن انجام می گیرد، امکان جا به جایی مایع وجود دارد که این شرایط می تواند منجر به مشکلات قلبی، ریوی و همچنین قلبی شود.

خطرات لیدوکائین

لیدوکائین دارویی است که برای کنترل درد کاربرد دارد. در اغلب مواقع لیدوکائین همراه با مایعات تزریق شده در حین لیپوساکشن به کار برده می شود.

با وجود اینکه لیدوکائین خطی ندارد؛ اما گاهی اوقات ممکن  است باعث بروز مشکلات قلبی و سیستم عصبی مرکزی شود.


لیپوساکشن کرج

علت مرگ پس از لیپوساکشن

قبل از بررسی علت این فاجعه لازم است نکاتی را برای شما ذکر کنیم. شما اگر در انتخاب پزشک خود برای هر عمل جراحی نهایت دقت را داشته باشید و پزشکی را انتخاب کنید که مهارت، تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، قطعا چنین مشکلاتی بروز پیدا نخواهد کرد.

در واقع مهم ترین موردی که باید برای پیشگیری از هر گونه خطر و عوارض در نظر داشته باشید، انتخاب پزشک خوب و متخصص است.

شایع ترین علت مرگ بعد از لیپوساکشن:

 • آمبولی ریه (لخته شدن خون در ریه)
 • آسیب به اندام های شکمی مانند کبد، روده یا ریه
 • عفونت
 • واکنش دارویی و عوارض بیهوشی

لیپوساکشن مناسب چه افرادی نیست؟

افرادی که بیماری های زمینه ای جدی مانند بیماری قلبی، مشکلات کبدی یا دیابت دارند کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند.

احتمال بروز خطرات در افراد سیگاری دو چندان می شود. همچنین به افرادی که به هدف کاهش وزن قصد انجام این عمل جراحی را دارند، توصیه نمی شود؛ زیرا روشی برای کاهش وزن نیست.

آیا قابل برگشت است؟

اگر بیمار پس از جراحی وزن خود را حفظ کند، قطعا چربی های خارج شده باز نمی گردد و نتایج به همان صورت باقی می ماند.

چطور نتیجه را حفظ کنیم؟

پزشک پس از عمل نکاتی را به شما ذکر خواهد کرد که به حفظ ظاهر جدید کمک می کند. این موارد به شرح زیر است:

 • غذای سالم مصرف کنید.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • هیچ یک از وعده های غذایی خود را حذف نکنید.
 • کربوهیدرات های سالم مصرف کنید.
 • تمام وعده های خود را بخورید؛ اما به اندازه کم.
 • به طور منظم تمرینات ورزشی را در برنامه خود بگنجانید.

ورم بعد از لیپوساکشن

تورم بخشی طبیعی و موقتی طی روند بهبودی پس از عمل است. بخش زیادی از تورم طی چند هفته پس از عمل کمتر می شود تا در نهایت ظاهری خوش فرم داشته باشید.

مقداری تورم و احتباس مایع تا چندین ماه باقی می ماند که در نهایت رفع شده و شاهد نتایج نهایی خواهید بود.

نتایج 

بعد از گذشت چند هفته تورم از بین می رود و ممکن است در طول این مدت، ناحیه درمان برآمده به نظر برسد که البته به مرور برطرف خواهد شد.

کاملا طبیعی است که با بالا رفتن سن از میزان سفتی پوست کاسته شود، اما این عمل نتایج طولانی و ماندگاری را به همراه دارد، به خصوص اگر وزن ثابت نگه داشته شود. افزایش وزن بعد از تخلیه چربی می تواند تغییراتی را در تجمع چربی ها ایجاد کند. به عنوان مثال، چربی می تواند صرف نظر از ناحیه درمان، در نواحی اطراف شکم تجمع یابد.

سوالات متداول در مورد لیپوساکشن در کرج

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *