لیپوساکشن در کرج، یک نوع جراحی زیبایی است که با استفاده از تکنیک ساکشن و با هدف برداشتن چربی از نواحی خاص بدن مانند شکم، ران ها، بازوها و گردن انجام می شود. این عمل همچنین به تغییر فرم نواحی گفته شده نیز کمک می کند.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که لیپوساکشن در کرج به عنوان روش کاهش وزن یا جایگزین کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. افرادی که چاق هستند، با ورزش و رژیم غذایی و یا جراحی های لاغری مانند بای پس معده در کرج، بیشتر وزن کم خواهند کرد.

افرادی که دارای چربی اضافی در نواحی خاصی از بدن هستند و در عین حال به وزن بدنی ثابتی رسیده اند، می توانند از مزایای این عمل زیبایی بهره مند شوند.


لیپوساکشن در کرج به چه دلایلی انجام می شود؟

از این عمل به منظور برداشت چربی از نواحی مختلف بدن استفاده می شود که نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاومت نشان می دهند. مانند: شکم، قسمت فوقانی بازوها، باسن، قفسه سینه و پشت، چانه و گردن.

علاوه بر این، برای کوچک کردن سینه و یا درمان ژنیکوماستی در کرج نیز استفاده می شود.

زمانی که چاق می شوید، اندازه و حجم سلول های چربی افزایش می یابد. این روش برداشتن چربی، تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد و میزان برداشت چربی به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. نتایج این تغییرات عمدتا دائمی است، به خصوص اگر بیمار به وزن ثابتی رسیده باشد.

لیپوساکشن کمکی به بهبود سلولیت یا دیگر ناهنجاری های سطح پوست و یا برداشت استرچ مارک (ترک پوستی) نمی کند.


انواع لیپوساکشن در کرج

نوع این عمل با توجه به تکنیک های مورد استفاده، اهداف بیمار و هم چنین ناحیه درمان در نظر گرفته می شود. بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای جلوگیری از چاقی شکم بعد از ابدومینوپلاستی

تامسنت

شایع ترین روش تامسنت است که محلول استریل به بیمار تزریق می شود تا چربی برداشته شود. از بی حسی (لیدوکائین) به منظور تسکین درد بیمار و دارویی به نام اپی نفرین باعث تنگ شدن عروق استفاده می شود. این مایع می تواند منجر به بروز التهاب و سفتی در ناحیه درمان شود.

سپس برش های کوچکی بر روی پوست زده می شود و لوله ای ظریف به نام کانولا زیر پوست قرار می گیرد. کانولا به وکیوم متصل می شود تا ساکشن چربی و مایعات از بدن انجام شود.

لیپوساکشن در کرج

به کمک اولتراسوند

در طول این روش، لوله فلزی که انرژی اولتراسوند را ساطع می کند، زیر پوست قرار می گیرد. این انرژی باعث تخریب سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد.

به کمک لیزر

در این روش، لیزر به شکسته شدن سلول های چربی کمک می کند. فیبر لیزر از طریق برش های کوچکی که بر روی پوست زده می شود، وارد و سلول های چربی با استفاده از کانولا برداشته خواهند شد. در روش لیزری، حرکات ارتعاشی رو به جلو و عقب کانولا باعث شکسته شدن سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد.

این روش معمولا با درد و ورم کمتری همراه است و جراح دقت بیشتری خواهد داشت. در این روش، لیزر به شکسته شدن سلول های چربی کمک می کند. فیبر لیزر از طریق برش های کوچکی که بر روی پوست زده می شود، وارد و سلول های چربی با استفاده از کانولا برداشته خواهند شد.

به کمک قدرت

در این نوع، حرکات ارتعاشی رو به جلو و عقب کانولا باعث شکسته شدن سلول های چربی و تسهیل برداشت آن ها خواهد شد. این روش معمولا با درد و ورم کمتری همراه است و پزشک فوق تخصص جراحی چاقی در کرج دقت بیشتری خواهد داشت.

نحوه انجام لیپوساکشن در کرج


ابتدا پزشک برش هایی ایجاد می کند که قطر آنها سه تا چهار میلی متر است سپس یک لوله ی باریک فلزی را از طریق برش ایجاد شده وارد بدن می کند و چربی ها را تخلیه می کند. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود.
برای انجام این عمل برش های بسیار کوچکی ایجاد می شود و برای پیشگیری از خونریزی، کبودی و تورم محلولی حاوی لیدوکایین و اپی نفرین به چربی ها تزریق می شود.

بهترین دکتر لیپوساکشن در کرج

مزایای این روش تخلیه چربی


در ادامه مزایای آن را با هم مرور می کنیم:
از آنجایی که در این روش مانند روش های قدیمی از حرارت استفاده نمی شود پوست سالم و بدون هیچگونه ترکی باقی می ماند.
شما بعد از عمل دچار افتادگی پوست نخواهید شد.
این جراحی بسیار ایمن است و اگر به بهترین جراح چاقی در کرج پزشک برای درمان مراجعه کنید نتیجه خوبی از عمل خواهید گرفت.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن در کرج هستند؟

  • کسانی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بیماری زمینه ای ندارند.
  • کسانی که در نواحی مختلف بدنشان چربی هایی دارند که ارثی است و با رژیم غذایی اصلاح نمی شود.
  • افرادی که می خواهند در زمان بسیار کوتاهی وزن زیادی را کم کنند.

از آنجایی که استعمال دخانیات عوارض پس از عمل را افزایش می دهد افراد سیگاری کاندید مناسبی برای آن نیستند.
به یاد داشته باشید که این عمل، درمانی برای سلولیت و افتادگی پوست نیست.

لیپوساکشن در کرج

قبل از لیپوساکشن در کرج چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

قبل از عمل، پزشک به بررسی موارد زیر می پردازد :

  • به سوابق پزشکی بیمار می پردازد.
  • به بررسی و ارزیابی ابتلا به هر گونه شرایط پزشکی خاص یا مصرف داروها، ویتامین ها و مکمل های گیاهی می پردازد.
  • توصیه می شود از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی به مدت حداقل سه هفته قبل از جراحی خودداری شود.

قبل از جراحی، نواحی که باید تحت درمان قرار بگیرند، علامت گذاری می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله چربی شکم چگونه آب می شود را مطالعه کنید.


چه مراقبت هایی پس از لیپوساکشن در کرج صورت می گیرد؟

ممکن است بیمار با مقداری درد، کبودی و ورم روبرو شود. به همین خاطر، داروهای مسکن به منظور تسکین درد و آنتی بیوتیک به منظور پیشگیری از بروز عفونت از سوی پزشک تجویز می شود.

بعد از پایان جراحی، بخیه ها باز هستند و درن به طور موقت و به منظور جمع آوری خون و مایعات در ناحیه گذاشته خواهد شد.

توصیه می شود بیمار تا چند هفته گن مخصوص را بپوشد تا از میزان التهاب کاسته شود.


لیپوساکشن کرج

نتایج 

بعد از گذشت چند هفته تورم از بین می رود و ممکن است در طول این مدت، ناحیه درمان برآمده به نظر برسد که البته به مرور برطرف خواهد شد.

کاملا طبیعی است که با بالا رفتن سن از میزان سفتی پوست کاسته شود، اما این عمل نتایج طولانی و ماندگاری را به همراه دارد، به خصوص اگر وزن ثابت نگه داشته شود. افزایش وزن بعد از تخلیه چربی می تواند تغییراتی را در تجمع چربی ها ایجاد کند. به عنوان مثال، چربی می تواند صرف نظر از ناحیه درمان، در نواحی اطراف شکم تجمع یابد.

سوالات متداول در مورد لیپوساکشن در کرج

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *