یکی از سوالاتی که از سوی بسیاری از افرادی که جراحی لاغری انجام داده اند، مطرح می شود در خصوص مصرف نوشابه بعد از اسلیو است. قطعا این نکته را خوب می دانید که برای رسیدن به بهبودی باید هفته ها و حتی ماه ها به رژیم غذایی و فعالیت های خود دقت داشته باشید.

به طور مثال مصرف غذاهای جامد تا مدتی پس از عمل ممنوعیت دارد و برای بهبودی محل جراحی شده نیاز به رعایت بسیاری از موارد دارید.

مصرف نوشابه بعد از جراحی لاغری

قطعا توصیه ما به شما خودداری از مصرف نوشابه بعد از اسلیو معده است. نوشابه سرشار از قند است و برای شمایی که قصد کاهش وزن دارید به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مصرف نوشابه یک عامل تشدید کننده در افزایش وزن است و باید به طور کلی این نوشیدنی را از رژیم خود حذف کنید. علاوه بر این نوشابه باعث کم آبی بدن می شود و مشکلات گوارشی را به همراه دارد و حتی می تواند شرایط شما را نیز بدتر کند.

اگر نمی توانید مقاومتی در خودداری مصرف نوشابه داشته باشید، پس از رسیدن به بهبودی نسبی باید گزینه کم قند را انتخاب کنید و بگذارید گاز نوشابه برود.

بهترین نوشیدنی بعد از اسلیو

هیدراته نگه داشتن بدن بعد از اسلیو بسیار مهم است و سوالی که پیش می آید این است که آیا چه چیزی برای من بهتر است. قطعا یکی از مهم ترین نوشیدنی هایی که باید مصرف مکرر آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید، آب است.

حتی تا مدتی پس از عمل توصیه می شود برای خودداری از مصرف غذاهای جامد مایعات شفاف مانند آب صاف شده سوپ یا گوشت مصرف کنید که بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

با این حال برخی با مصرف مایعات غلیظ تری مانند اسموتی و شیک مشکلی ندارند و این موارد را جایگزین می کنند، با این حال باید با پزشک خود مشورت داشته باشید.

به طور کلی توصیه می شود از مصرف نوشابه های گازدار و الکل خودداری کنید تا روند بهبودی خوبی داشته باشید و همچنین به کاهش وزن مطلوبی برسید.

بیشتر بخوانید: هزینه اسلیو معده

مواردی که می توانید جایگزین نوشابه کنید

نوشابه بعد از اسلیو معده

اگر با وجود منع مصرف نوشابه بعد از اسلیو به دنبال جایگزینی برای آن هستید. چند گزینه برای شما وجود دارد که می توانید به راحتی جایگزین کنید:

  • نوشیدن آب
  • چای (دریافت کافئین بدون قند و کالری)
  • قهوه (اجازه مصرف مقدار محدودی دارید و تا حدی مصرف کنید که شکم شما با این نوشیدنی پر نشود)

لازم است این نکته را نیز بدانید که کافئین باعث سرکوب گرسنگی می شود و خاصیت ادرار آوری دارد.

شما به دلیل کوچک تر شدن معده اشتهای کمی دارید و باید مایعات کافی نیز با توجه به حجم کوچک معده به بدن خود برسانید. حال با مصرف کافئین اشتهای شما کمتر شده و نمی توانید به اندازه کافی مواد مغذی لازم را به بدن برسانید.

تا چه مدت نوشابه بعد از اسلیو ممنوع است؟

حداقل به مدت شش هفته باید از مصرف نوشابه بعد از عمل خودداری کنید. دقت به این موارد باعث می شود که معده تحت فشار قرار نگیرد و بدون هیچ عوارضی نیز بهبود پیدا کنید.

پس از گذشت شش هفته ممکن است مقدار کمی از آن منعی نداشته باشد؛ اما بدون اجازه پزشک خود از مصرف نوشابه بعد از اسلیو خودداری کنید.

به طور کلی باید این نکته را بدانید که تا حد امکان نباید این نوشیدنی را پس از جراحی مصرف کنید. در واقع شما باید بعد از این جراحی لاغری یک سبک زندگی و رژیم غذایی بعد از اسلیو جدیدی برای خود داشته باشید تا با داشتن سبکی سالم به وزن ایده آل خود نیز برسید.

نوشیدن آب بعد از اسلیو

خطرات مصرف نوشابه های گازدار

معمولا به بیماران توصیه می شود که از نوشیدنی های گازدار به دلیل چنین خطراتی خودداری کنید:

نفخ

یکی از نگرانی های مهم در خصوص مصرف این نوشیدنی احتمال ایجاد نفخ است. این عارضه زمانی رخ می دهد که گاز محبوس شده در معده وجود داشته باشد.

وارد شدن هوای اضافی

مصرف نوشابه بعد از اسلیو باعث بلع هوای اضافی می شود و منجر به تولید بیش از حد گاز و شرایط ناخوشایندی خواهد شد.

کشیده شدن معده

همانطور که می دانید طی این جراحی معده کوچک می شود، با مصرف نوشیدنی های گازدار امکان کشیده شدن معده وجود دارد.

عدم جذب مواد مغذی

کربناتی که در نوشابه وجود دارد مانع جذب مواد مغذی در روده کوچک می شود. در حالی که جذب مواد مغذی پس از عمل برای رسیدن به بهبودی بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: تجربه کسانی که اسلیو معده انجام داده اند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *