نگرانی در مورد پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده بیشتر از سوی کسانی گزارش شده است که تحقیق و پرس و جو نکرده اند تا خودشان متوجه میزان رضایت بیماران بعد از عمل شوند.

طبق شواهدی که پس از انجام عمل بیماران وجود دارد، نارضایتی و پشیمانی بعد از اسلیو معده وجود نداشته است؛ اما این رضایت بالای بیماران بعد از عمل مشروط به انتخاب پزشکی متخصص و با تجربه در زمینه جراحی لاغری است.

اگر شما در انتخاب پزشک متخصص در هر زمینه ای تحقیقات لازم را انجام ندهید، قطعا به دلیل عدم مهارت پزشک و عدم تجربه کافی، از جراحی که انجام داده اید پشیمان خواهید شد.

ما این تضمین را به شما می دهیم که اگر در قدم اول پزشک خود را با اطمینان انتخاب کرده باشید و میزان رضایت بیماران بعد از جراحی پزشک مورد نظر شما بالا بوده است، به هیچ وجه پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده را تجربه نخواهید کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا توضیح دهیم به چه دلایلی برخی از افراد که انگشت شمار هستند بعد از عمل پشیمان می شوند.

عدم انتخاب صحیح پزشک

شاید بسیاری از پزشکان ادعا کنند که می توانند جراحی لاغری را به خوبی انجام دهند؛ اما شما تنها باید به شخصی مراجعه کنید که فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی متابولیک و لاپاراسکوپی پیشرفته داشته باشد و تخصصی در این زمینه تحصیلات کرده است.

علاوه بر این داشتن تجربه بالا از دیگر مواردی است که باید در نظر داشته باشید، هر چه تجربه پزشک بالا باشد شما شاهد نتایج بهتری از عمل جراحی خود خواهید بود.

اگر می خواهید از نتایج جراحی های پزشک مورد نظر خود مطلع شوید، باید به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید و با بیمارانی که توسط پزشک جراحی شده اند گفتگو داشته باشید.

در نهایت متوجه می شوید که آیا بیماران از نتایج و انتخاب خود رضایت داشته اند یا خیر. اگر هیچ یک از این تحقیقات را قبل از عمل و با اطمینان انجام ندهید، احتمال پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده بالا می رود.

علت پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

عدم آگاهی در خصوص عوارض کوتاه مدت بعد از عمل

قبل از تصمیم و انجام عمل جراحی لاغری باید در خصوص مرحله به مرحله این عمل تحقیق کنید تا کاملا آمادگی ذهنی از هر لحاظ داشته باشید.

شاید برخی تصور کنند ایمن بودن عمل به معنی بدون عوارض بودن آن است. شما بعد از جراحی لاغری ممکن است طی مدت کوتاهی مانند هر جراحی دیگری عوارض قابل کنترلی را تجربه کنید که گذراندن آن نیاز به صبر و حوصله دارد.

هر بیمار ممکن است شرایط متفاوتی با دیگری را تجربه کند. به طور مثال برخی از افراد حالت تهوع یا درد پس از جراحی دارند که همه این موارد طبیعی است و از آنجایی که پزشک همه این موارد را پیش بینی می کند، راهکارهایی برای کنترل آن در نظر می گیرد.

حال بیماری که از این شرایط مطلع نباشد، ممکن است برای مدت کوتاهی احساس پشیمانی بعد از عمل اسلیو داشته باشد.

عدم لذت بردن از غذا

بسیاری از بیمارانی که پشیمانی بعد از عمل را ابراز می کنند به دلیل عدم لذت بردن از غذاست. بی علاقگی به غذا یک پشیمانی روانی بعد از جراحی لاغری است.

شرایط به طوری است که ذهن شما می خواهد از غذا خوردن لذت ببرد؛ اما معده این اجازه را نمی دهد. به همین دلیل باید از لحاظ ذهنی برای انجام این عمل آمادگی کامل داشته باشید و بتوانید طرز فکر و عادت های خود را تغییر دهید.

در صورتی که اقدامی برای تغییر نکنید ممکن است در طی طولانی مدت آسیب جدی به شما وارد شود و در نهایت افزایش وزن داشته باشید.

عادت به سریع غذا خوردن

مورد دیگری که باید قبل از جراحی به فکر تغییر آن باشد، سریع غذا خوردن است. افرادی که سریع غذا می خورند دچار پرخوری می شوند.

همچنین سریع غذا خوردن بعد از جراحی باعث گیر کردن غذا در معده می شود. تنها راه حلی که دارد باید سرعت غذا خوردن خود را کاهش دهید و هر لقمه ای که می خورید باید کاملا بجوید.

قوام غذایی که میل می کنید باید مانند پوره سیب زمینی باشد. شاید این مدل غذا خوردن برای شما سخت باشد؛ اما پس از مدتی عادت می کنید و دیگر دچار عوارض اسلیو معده نخواهید شد.

جلوگیری پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

شل شدگی پوست بعد از لاغری

اگر خیلی چاق باشید و وزن زیادی را بعد از جراحی کم کنید، شل شدگی پوست یکی از عوارض رایج بعد از جراحی لاغری است.

با وجود اینکه با ورزش در حین کاهش وزن تا حد زیادی می توانید از آویزان شدن پوست جلوگیری کنید؛ اما با این حال در برخی شل شدگی پوست به وضوح قابل مشاهده است و می تواند یکی از دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده باشد.

با وجود شل شدگی پوست به دلیل آب شدن چربی شما ظاهری به مراتب بهتر از قبل از عمل جراحی دارید. خوشبختانه پزشک می تواند با جراحی دیگر تمامی پوست های اضافی را خارج کند تا زیبایی شما دو چندان شود.

ریزش مو بعد از کاهش وزن

ریزش مو یکی از عوارض شایع کاهش وزن سریع است. معمولا این عارضه به صورت مقطعی بین ۳ تا ۶ ماه بعد از جراحی رخ می دهد و گاهی تا یک سال بعد از عمل نیز ادامه دارد.

از آنجایی که شما طی این مدت چربی زیادی می سوزانید و مواد مغذی کمتری نیز به دلیل کم غذا خوردن جذب می کنید، بدن تحت فشار قرار می گیرد و شما شاهد چنین تغییراتی در ظاهر خود خواهید بود.

خوشبختانه ریزش مو بعد از کاهش وزن به صورت موقتی رخ می دهد؛ اما برای برخی می توانند خسته کننده باشد و منجر به پشیمانی بعد از عمل اسلیو شود. پزشک از همه این موارد آگاهی دارد و اقدامات لازم را برای به حداقل رساندن این عوارض انجام می دهد.

پشیمانی در نوع جراحی انجام شده

برخی از افراد از انجام نوع جراحی خود پشیمان می شوند. به طور مثال برخی از افراد می گویند که قصد داشتند عمل بای پس معده را به جای عمل اسلیو انجام دهند.

اما نکته مهمی که وجود دارد جراحی لاغری که انجام می دهید انتخابی نیست و پزشک شما بر اساس عوامل متعددی تصمیم می گیرد چه نوع جراحی برای شما مناسب است. به طور مثال نوع جراحی بر اساس ریزه خواری و حجیم خواری یا میزان اضافه وزنی که دارید می تواند متفاوت باشد.

انتظار واقع بینانه نداشتن از عمل جراحی

بسیاری از افراد تصور می کنند که با انجام جراحی لاغری معجزه رخ می دهد و هیچ نیازی به تلاشی از سوی آنها نیست؛ اما این تصور کاملا اشتباه است.

طی این جراحی تنها حجم معده شما کوچک می شود، بخش دیگری از روند لاغری به عهده شماست که باید با رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری و همچنین فعالیت هایی که انجام می دهید در نهایت به وزن دلخواه خود می رسید.

همچنین پزشک برای تسریع روند بهبودی و جلوگیری از هر گونه عوارض توصیه هایی برای شما دارد که باید به دستورات پزشک توجه داشته باشید.

بسیاری از افراد پس از این که متوجه می شوند باید حجم غذای خود را پس از جراحی کم کنند و به طور کلی سبک زندگی جدیدی برای خود در نظر داشته باشند، ممکن است احساس پشیمانی بعد از اسلیو معده داشته باشند.

دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو

کلام آخر

جراحی های لاغری از جمله اسلیو و بای پس در حال حاضر از ایمن ترین و مطمئن ترین روش های لاغری است که می توانید کاهش وزن زیادی را تجربه کنید.

این جراحی ها اگر توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام گیرد پشیمانی شما به دلیل دیر انجام دادن آن خواهد بود. همچنین اگر قصد این جراحی های لاغری را دارید و پزشک شما را کاندیدای مناسبی برای این عمل دانسته است، باید تحقیقات لازم را از روند جراحی و پس از عمل انجام دهید.

با تحقیقاتی که انجام می دهید آمادگی ذهنی کامل از روند جراحی و مراقبت های پس از آن دارید و شما پشیمانی بعد از عمل اسلیو را تجربه نخواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *