معمولا بسیاری از افراد به هدف بهبود ظاهر خود، اسلیو را انجام می دهند. علاوه بر این، درمان بیماری ها با اسلیو امکان پذیر است.

با وجود اینکه با انجام این عمل می توانید کاهش وزن چشمگیری داشته باشید؛ اما مزیت های زیاد دیگری نیز دارد. با کاهش وزن پس از عمل، افراد متوجه درمان بیماری ها با اسلیو می شوند که می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های جراحی لاغری در نظر گرفت.

شما به هر روشی که جراحی لاغری داشته باشید با کاهش وزن، متوجه بهبود بسیاری از بیماری های خود می شوید.

اسلیو چگونه به درمان بیماری ها کمک می کند

همانطور که گفتیم این جراحی لاغری به کاهش وزن شما کمک می کند. در طی این روش حدود سه چهارم معده برداشته و خارج می شود و معده به اندازه یک موز باقی می ماند.

از آنجایی که معده کوچک شده است با کمی غذا خوردن سریع سیر می شوید. مورد دوم اینکه با برداشتن معده، هورمون گرلین یا همان هورمون گرسنگی نیز دیگر ترشح نمی شود.

افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند و همچنین افرادی با شاخص توده بدنی ۳۵ یا بالاتر همراه با بیماری جدی تر نیز کاندید جراحی لاغری هستند. در ادامه در خصوص درمان بیماری ها با اسلیو توضیحات بیشتری به شما خواهیم داد.

آپنه انسداد خواب

این بیماری نوعی اختلال خواب بوده و باعث اختلال در بافت های گلو می شود و به طور موقت تنفس را متوقف می کند. این عارضه در صورت عدم درمان احتمال بسیاری از بیماری ها از جمله مشکلات قلبی، سکته و فشار خون بالا را افزایش دهد.

حدود ۸۵ درصد از افراد، مبتلا به این بیماری چاق هستند که باید برای کم کردن وزن خود اقدام کنند. نتایج کاهش وزن با اسلیو نشان داده است که این دسته از افراد ۸۰ تا ۸۵ درصد بهبود پیدا کرده اند.

اسلیو معده

دیابت نوع ۲

چاقی در اغلب مواقع در بیماری دیابت نوع ۲ نقش دارد؛ چرا که زمانی که شما چاق باشید توانایی موثر استفاده از انسولین را از دست می دهید و این یک مورد از درمان بیماری ها با اسلیو معده است.

پس از انجام اسلیو بسیاری از بیماران طی یک سال حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از وزن خود را کم می کنند که به مقاومت به انسولین کمک می شود و در نهایت متوجه بهبود کنترل قند خون خواهند شد. طی طولانی مدت قند خون کنترل می شود.

بیماری های قلبی

طبق مطالعه انجام شده روی افرادی که اسلیو و بای پس معده انجام داده بودند، افرادی که طی پروسه کاهش وزن بیش از یک چهارم از وزن خود را کم کرده بودند متوجه اثر گذاری مثبت بر قلب بیماران شدند.

به طوری که پس از گذشت یک سال از عمل بسیاری از بیماران بهبود قند خون و فشار خون را به پزشک متخصص گزارش داده بودند که یکی از مهم ترین درمان بیماری ها با اسلیو است.

در نهایت احتمال ابتلا به بیماری قلبی با کم کردن وزن حدود ۴۰ درصد کاهش یافته بود. از آنجایی که مشکلات قلبی یکی از علل مرگ و میر در افراد است با کاهش احتمال چنین خطری می توان افزایش طول عمر را از دیگر مزیت جراحی لاغری در نظر گرفت.

ناباروری

با کاهش وزن هورمون ها به تعادل می رسند و عارضه هایی از جمله ناباروری در آقایان و خانم ها برطرف می شود. به طور مثال آقایان تعداد اسپرم کمتری نسبت به افرادی با وزن نرمال دارند و خانم ها نیز با مشکلات تخمک گذاری رو به رو هستند.

درمان ناباروری را نیز می توان یکی از درمان بیماری های چاقی در نظر گرفت. کاهش وزن با اسلیو به بهبود باروری کمک می کند. چندین مطالعه نشان داده است که جراحی چاقی روشی موثر در ایجاد تعادل هورمونی و بهبود عملکرد جنسی است.

مطالب مرتبط: تاثیر جراحی لاغری بر روی باروری

بهبود دیابت با اسلیو معده

درد مفاصل

هرچه اضافه وزن بیشتری داشته باشید، به زانو ها و لگن فشار بیشتری وارد می شود. این فشار زیاد به مرور زمان منجر به آرتروز و درد مفاصل می شود. فواید کاهش وزن بر آرتروز کاملا با زمان مشخص خواهد شد.

با کاهش وزن فشار زیادی از روی مفاصل برداشته می شود و از هرگونه آسیب و درد مفاصل جلوگیری خواهد شد. جالب است بدانید که با کم کردن یک کیلو وزن، به اندازه ۴ کیلو فشار از روی مفاصل خود بر می دارید و یکی از روش های درمان بیماری با اسلیو است.

حال تصور کنید که این میزان کاهش وزن ۳۰ کیلو باشد، شما به اندازه ۱۲۰ کیلو فشار را از روی مفاصل خود بر می دارید که می تواند کمک بزرگی به سلامتی شما کند.

زمانی که بیمار برای کاهش وزن به متخصص جراحی لاغری مراجعه می کند، در مراحل ابتدایی بررسی های لازم را انجام می دهد تا متوجه شود که به چه نوع جراحی لاغری نیاز دارید، یکی از روش های پرکاربرد اسلیو معده است که بسیاری از بیماران نتایج خوبی را به دست آورده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه اسلیو معده را مطالعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *