جراحی اسلیو معده در تهران یکی از راهکارهای ایمنی است که می‌ توانید کاهش وزن زیادی را تجربه کنید و به دنبال آن بسیاری از بیماری ها که به واسطه چاقی ایجاد شده است، برطرف خواهد شد.

جراح اسلیو معده در تهران با توجه به شرایط هر فرد بهترین روش لاغری را توصیه می‌کنند. 

درمان چاقی دغدغه بسیاری از افراد شده است؛ چراکه، از نظر ظاهری و ایجاد بسیاری از بیماری ها به دنبال افزایش وزن، بسیاری از افراد را با مشکل مواجه کرده است.

قطعا راهکارهایی مانند عمل جراحی اولین گزینه پیش روی شما برای کاهش وزن نیست. در ابتدا باید با تغییر سبک زندگی مانند قرار دادن تمرینات ورزشی در برنامه روزانه خود و همچنین انتخاب رژیم غذایی سالم سعی بر کاهش وزن خود داشته باشید.

در صورتی که چنین راهکارهایی در کاهش وزن شما موثر نباشد، در این مواقع توصیه می‌شود به پزشک اسلیو معده در تهران مراجعه کنید.

 
اسلیو معده در تهران

با اسلیو معده در تهران آشنا شوید

همانطور که گفتیم اسلیو معده در تهران راهکاری ایمن برای کاهش وزن است. از آنجایی که اسلیو معده در تهران به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود، بر خلاف عمل جراحی باز، کمترین عارضه احتمالی را تجربه خواهید کرد.

در قسمت فوقانی شکم چند برش کوچک زده می‌ شود و از طریق برش ها، ابزارهای مورد نیاز به همراه دوربین کوچکی وارد شکم می‌ شود تا دید کافی طی عمل توسط دوربین که بر مانیتور قابل نمایش است، داشته باشند.

در طی این عمل ۸۰ درصد از معده بیمار خارج می‌شود و معده ای به کوچکی یک موز باقی خواهد ماند. در واقع با کوچک تر شدن حجم معده، به طبع میل کمتری به غذا خوردن دارید. 

علاوه بر این، منجر به تغییرات هورمونی نیز می‌شود که به کاهش وزن کمک خواهد کرد. تغییرات هورمونی به تسکین بیماری های مرتبط با افزایش وزن مانند فشار خون بالا یا بیماری قلبی کمک می‌کند.

اسلیو معده در تهران به چه هدفی انجام می‌ شود

در اغلب مواقع کاهش وزن برای افراد ضرورت پیدا می‌ کند؛ زیرا، به دلیل افزایش وزن دچار بیماری های مختلفی شده اند که باید جهت بهبودی خود، کاهش وزن داشته باشند. 

معمولا اسلیو معده در تهران به چنین اهدافی انجام می گیرد:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • آپنه خواب
 • دیابت نوع ۲
 • سکته
 • سرطان
 • ناباروری

این نوع عمل جراحی لاغری تنها در مواقعی که بیماران با روش هایی مانند فعالیت ورزشی و تغییر رژیم غذایی موفق به کاهش وزن نشده اند، انجام می گیرد.

هدف از انجام اسلیو معده
هدف از انجام اسلیو معده

اسلیو معده در تهران برای چه افرادی مناسب است؟

این عمل جراحی لاغری به طور کلی برای افرادی با چنین شرایطی مناسب است:

 • اگر شاخص توده بدنی ۴۰ یا بالاتر داشته باشید (چاقی شدید).
 • شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۳۹.۹ همراه با بیماری جدی مرتبط با افزایش وزن مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا یا آپنه شدید داشته باشید. 
 • در صورتی که BMI یا شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۴ همراه با مشکل جدی مرتبط با افزایش وزن داشته باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که تنها اسلیو معده در کرج یا تهران به شما در کاهش وزن کمک نمی‌کند، شما باید پس از جراحی تغییرات دائمی در رژیم و فعالیت‌ های روزانه خود داشته باشید.

نحوه آمادگی شما برای اسلیو معده در تهران

بهترین جراح اسلیو معده در تهران باید مطمئن شود که این جراحی برای شما گزینه مناسبی است. این روش برای افرادی که از دخانیات یا الکل مصرف می‌کنند، توصیه نمی‌شود. 

برای افرادی که متعهد به تغییر دائمی در رژیم غذایی نیستند و نمی‌ توانند فعالیت‌ هایی ورزشی انجام دهند نیز انجام نخواهد شد. همچنین به معاینات و آزمایش خون برای انجام اسلیو معده در تهران نیاز خواهید داشت. 

اگر سیگار می کشید، باید چندین ماه قبل از جراحی ترک کنید. ممکن است از شما خواسته شود تا قبل از انجام جراحی کمی‌ کاهش وزن داشته باشید.

کاهش وزن به کوچک تر شدن کبد و ایمن تر شدن جراحی کمک می‌کند. همچنین در صورت مصرف آسپرین، ایبوپروفن و سایر داروهای رقیق کننده خون، باید در روزهای قبل از عمل متوقف کنید.

از شب قبل از عمل نیز نباید چیزی بخورید یا بنوشید.

در طول روند اسلیو معده در تهران

برای شروع عمل، بیهوشی عمومی خواهید داشت. در واقع در طول عمل متوجه پروسه جراحی نخواهید شد. از آنجایی که این عمل به روش لاپاراسکوپی انجام می گیرد، تنها چندین برش کوچک در بالای شکم زده می‌شود. 

سپس جراحی اسلیو معده در تهران لاپاراسکوپ و ابزار جراحی مورد نیاز را وارد خواهد کرد. سپس قسمتی از معده برداشته می‌شود و تنها قسمت کوچکی از آن در شکم باقی خواهد ماند.

احتمال هرگونه نشتی نیز طی عمل مورد بررسی خواهد گرفت تا بیمار پس از عمل مشکلی در این خصوص نداشته باشد و به روشی کاملا ایمن پروسه جراحی انجام گیرد.

هزینه اسلیو معده
هزینه اسلیو معده

پس از اتمام اسلیو معده در تهران

یک روز پس از بستری شدن در بیمارستان در اغلب مواقع بیماران مرخص می‌شوند. تا یک الی دو هفته تنها باید رژیم غذایی به صورت مایع باشد.

عمل اسلیو معده در تهران برنامه رژیم غذایی مناسب را به شما خواهد داد. پس از مصرف مایعات، به ترتیب غذاهای پوره شده، غذاهای نرم و در نهایت غذاهای معمولی را مصرف خواهید کرد.

هر وعده غذایی باید بسیار کم باشد، به آرامی غذای خود را بخورید و هر لقمه را خوب بجوید. خیلی سریع نباید رژیم غذایی خود را مانند روزها معمولی تغییر دهید. همه تغییرات باید به آهستگی انجام گیرد.

در صورت عدم رعایت این نکات، درد و استفراغ را تجربه خواهید کرد. افرادی که اسلیو معده در تهران انجام می دهند، از آنجایی که به مقدار کم غذا می خورند، ویتامین و مواد معدنی کافی را دریافت نمی‌ کنند.

جراحی اسلیو معده در تهران برای جلوگیری از کمبود مواد مغذی در بدن، مولتی ویتامین، مکمل کلسیم و ویتامین D را تجویز خواهد کرد.

علاوه بر این در صورت نیاز، آهن و ویتامین B12 را نیز برای بیماران در نظر خواهد گرفت. باید هر چند ماه یکبار بعد از اسلیو معده در تهران آزمایش خون از شما گرفته شود تا میزان تمامی مواد مغذی در بدن اندازه گیری شود.

اگر سوزش معده دارید، ممکن است نیاز به مصرف دارو برای کاهش اسید معده داشته باشید. در صورتی که به نکات مهم مانند تغییر رژیم غذایی و تمرینات ورزشی پس از عمل توجه نداشته باشید، ممکن است مجدد کمی افزایش وزن را تجربه کنید.

آیا اسلیو معده در تهران عوارض دارد؟

این عمل جراحی همانند دیگر جراحی ها ممکن است عوارض احتمالی داشته باشد، با این حال روشی کاملا ایمن شناخته می‌شود.

خطرات احتمالی به شرح زیر است:

 • خونریزی بیش از حد
 • عفونت
 • واکنش به بیهوشی
 • لخته شدن خون
 • مشکلات ریوی و تنفسی
 • نشت معده
 • رفلاکس معده به مری
 • استفراغ
 • سو تغذیه
 • مشکلات گوارشی

این موارد ذکر شده تنها مشکلات احتمالی است. در صورتی که در انتخاب جراح اسلیو معده در تهران نهایت دقت را داشته باشید، قطعا با چنین مشکلاتی رو به رو نخواهید شد.

اسلیو معده در تهران چه نتایجی را به دنبال دارد؟

این عمل لاغری می‌ تواند منجر به کاهش وزن شما در طی مدت زمان طولانی شود. میزان کاهش وزنی که تجربه می‌کنید، بستگی به رعایت نکات مهم پس از عمل کاهش وزن خواهد داشت.

ممکن است طی دو سال ۶۰ درصد یا بیشتر وزن خود را کاهش دهید. علاوه بر تجربه کاهش وزن، مشکلاتی که به دنبال افزایش وزن در شما ایجاد شده بودند، نیز برطرف خواهد شد که این موارد به شرح زیر است:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون
 • کلسترول بالا
 • آپنه خواب
 • دیابت نوع ۲
 • سکته
 • ناباروری

علاوه بر این با کاهش وزن توانایی شما برای انجام فعالیت‌ ها روزانه بیشتر می‌ شود و به بهبود کیفیت زندگی شما کمک خواهد کرد.

مزایا اسلیوی معده
مزایا اسلیو معده

در چه مواقعی اسلیو معده در تهران موثر عمل نمی‌ کند

برخی تصور می کنند که تنها با جراحی، بدون هیچ رعایت غذایی می توانند کاهش وزن داشته باشند. این امکان وجود دارد که پس از عمل کاهش وزن، به اندازه کافی وزن کم نکنید یا مجدد دچار افزایش وزن شوید.

اگر به توصیه های دکتر اسلیو معده در تهران در خصوص تغییر سبک زندگی خود توجه نداشته باشید، نتایج موفقیت آمیزی را پس از انجام آن شاهد نخواهید بود.

به طور مثال اگر به طور مکرر غذاهای پرکالری مصرف کنید، قطعا کاهش وزن چندانی نخواهید داشت. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید رژیم غذایی سالم و فعالیت‌ های ورزشی منظم داشته باشید.

رژیم غذایی پس از اسلیو معده در تهران

در هفته ابتدایی پس از عمل باید رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات شفاف شروع کنید. مصرف مایعات به جلوگیری از عوارض بعد از عمل مانند انسداد روده، اسهال، یبوست، نشت معده و کم آبی بدن کمک می کند. 

به یاد داشته باشید که نباید نوشیدنی های حاوی قند مصرف کنید؛ چرا که، منجر به سندرم دامپینگ می شود. علاوه بر این، نوشیدنی های گازدار نیز باعث ایجاد گاز و نفخ می شوند.

طی هفته دوم پس از جراحی می توانید مواد غذایی بیش از مایعات مصرف کنید، مانند شیک های پروتئینی، سوپ رقیق شده، ماست کم چرب، غلات رقیق شده و… 

در این مرحله ممکن است احساس کنید که اشتهای شما بیشتر شده که کاملا طبیعی است. با این حال هنوز در این مرحله نباید غذاهای جامد مصرف کنید.

در هفته سوم می توانید غذاهای نرم و پوره شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. باید در این مرحله به آرامی غذا بخورید و کاملا بجوید. 

مواد غذایی از جمله منابع پروتئینی بدون چربی و سبزیجات غیر فیبری را نیز می توانید مصرف کنید. در هفته چهارم که یک ماه از عمل سپری شده است، می توانید غذاهای جامد را به رژیم غذایی اضافه کنید. 

این نکته را به یاد داشته باشید که باید از شکر و چربی به خصوص لبنیات پرچرب و همچنین غذاهای سخت هضم مانند استیک و سبزیجات فیبری و آجیل خودداری شود.

به طور مثال مرغ و ماهی خوب پخته شده یا همچنین سبزیجات خوب پخته شده می توانند گزینه های خوبی باشند.

مراقبت های بعد از اسلیو معده

بعد از اینکه به هوش آمدید و به بخش منتقل شدید، پرستار به طور منظم علائم حیاتی شما را مورد بررسی قرار می دهد و داروهایی جهت کنترل درد یا حالت تهوع تجویز می کند. به شما گفته می شود که تمرینات تنفسی را انجام دهید.

پس از آن راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد لخته شدن خون در پاها و ریه ها به کار گرفته می شود، ممکن است جوراب هایی مخصوص برای جلوگیری از لخته شدن خون در نظر بگیرند یا داروهایی برای رقیق کردن خون تزریق شود. در شب اول می توانید تکه های یخ را بمکید یا آب را جرعه جرعه بنوشید.

روز اول

روز اول پس از عمل به بخش منتقل می شوید. باید به اندازه یک لیتر آب به آرامی میل کنید. در صورتی که بتوانید این مقدار آب را بنوشید، دیگر نیازی به سرم زدن نخواهد بود، هیچ عجله ای برای نوشیدن آب نداشته باشید، آب را در دست داشته باشید و به آرامی و پیوسته بنوشید.

اگر سوند ادراری دارید زمانی که به طور مستقل حرکت می کنید، این سوند خارج می شود تا راحت تر حرکت داشته باشید. به محض اینکه قادر به حرکت کردن باشید، باید راه بروید و در اطراف بخش قدم بزنید.

راه رفتن به ریه های شما این امکان را می دهد تا به طور کامل منبسط شود و گردش خون در پاهای شما به حالت عادی بازگردد. داشتن حرکت آرام و منظم در اتاق و بخش برای بهبودی سریع و بدون عارضه بسیار مهم است. داروهای ضد درد و ضد تهوع نیز به شکل های متفاوتی مانند قرص یا مایعات در نظر گرفته می شود.

روز دوم

همچنان بیماران به پیاده روی تشویق می شوند و نیاز به پوشیدن جوراب های مخصوص دارند. در روز باید مایعات بدون کالری مصرف کنید و تا جایی که می توانید از رژیم غذایی پوره مصرف کنید. در صورتی که بیماران در روز دوم پس از عمل پیشرفت خوبی داشته باشند، روز دوم می توانند به خانه بازگردند.

روز سوم

اگر روز دوم از بیمارستان مرخص نشده باشید، قطعا روز سوم مرخص خواهید شد. رژیم غذایی شما در روز سوم باید طبق دستور پزشک به صورت کاملا پوره باشد. حتما تا حد امکان پیاده روی و تمرینات تنفس عمیق را نیز داشته باشید.

پریود بعد از اسلیو 

کاهش وزن به دنبال عمل جراحی چاقی به تنظیم هورمون ها کمک می کند و بر چرخه قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارد. مطالعات نشان داده اند که عمل چاقی موثرترین روش درمان برای پریودهای نامنظم در خانم های چاق است.

پریود بعد از جراحی لاغری
پریود بعد از اسلیو

اسلیو معده چه تاثیر بر چرخه قاعدگی می گذارد؟

همانطور که خوب می دانید چاقی باعث مشکلات زیادی می شود، یکی از این موارد عدم تعادل هورمونی است. و به جراحی چاقی، جراحی متابولیک نیز گفته می شود؛ زیرا هورمون هایی مانند گرلین، لپتین، انسولین، تیروئید و هورمون های جنسی استروژن و پروژسترون را تحت تاثیر قرار می دهد.

تاثیر عدم تعادل هورمونی بر چرخه قاعدگی خانم ها

معمولا عدم تعادل هورمون های جنسی در خانم ها بیشتر از آقایان است. برای مثال برخی از افراد سطح تستوسترون بالا و استروژن پایین دارند که منجر به تخمدان پلی کیستیک می شود. علاوه بر این برخی از خانم ها سطح استروژن بالاتری نسبت به هورمون پروژسترون دارند.

هیپراستروژنیسم که به دنبال افزایش استروژن در بدن ایجاد می شود، به دلیل افزایش وزن است. زمانی که خانمی استروژن بالایی دارد ممکن است علائمی شبیه به قاعدگی مانند نفخ، سینه های متورم و نوسانات خلقی را تجربه کند؛ اما چرخه قاعدگی ندارد.

هورمون های جنسی به شدت تحت تاثیر چاقی و چربی قرار دارند. جراحی چاقی با کمک به تنظیم این هورمون ها منجر به حفظ دوره های منظم پریود می شود. در واقع بسیاری از خانم هایی که قبل از جراحی، چرخه قاعدگی نامنظم داشتند، بعد از جراحی لاغری به طور منظم پریود می‌شوند.

چگونه عدم تخمک گذاری بر چرخه قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارد؟

عدم تخمک گذاری یکی از علائم شایع در خانم های چاق در سنین باروری است. عدم تخمک گذاری زمانی رخ می دهد که تخمک خانم در طول دوره قاعدگی از تخمدان آزاد نمی شود.

چنین حالتی باعث چرخه قاعدگی نامنظم یا حتی عدم قاعدگی می شود. مطالعات نشان داده اند که حتی کاهش وزن به اندازه متوسط، به رفع چنین مشکلاتی کمک می کند.

آیا نیاز به استفاده از شکم بند بعد از اسلیو معده است؟

شکم بند یا بایندر معمولا به مدت ۶ هفته پس از عمل باید استفاده شود. استفاده از آن به مراقبت از معده جراحی شده و جلوگیری از تجمع مایعات کمک خواهد کرد.

هزینه اسلیو معده در تهران

هزینه عمل جراحی لاغری در تهران می‌ تواند بسته به شرایط مختلفی، متفاوت باشد که این موارد به شرح زیر است:

 • بیمارستان یا کلینیکی که در تهران مراجعه می‌ کنید.
 • مهارت و تجربه ای که پزشک اسلیو معده در تهران در این زمینه دارد.
 • میزان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی لاغری پزشکی که مد نظر دارید.
 • مدت زمانی که در بیمارستان بستری می شوید.
 • داروها و آزمایشاتی که قبل و حین عمل در نظر گرفته می‌ شود.

پشیمانی بعد از عمل اسلیو

اگر با بیمارانی که این جراحی را انجام داده اند، صحبت کنید متوجه می شوید که هیچ ابراز پشیمانی از عملی که انجام داده اند نمی کنند.

چرا که علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری پس از لاغری دارند، از آن مهم تر، بسیاری از بیماری های ناشی از چاقی از جمله دیابت یا فشار خون پس از این جراحی کنترل و درمان شده است.

قطعا اگر شمایی که چاق هستید و موفق به لاغری با روش های غیر جراحی نشده اید با تاخیر در انجام این عمل جراحی پشیمان خواهید شد.

بهترین دکتر عمل اسلیو معده در تهران

انتخاب بهترین دکتر برای اسلیو بسیار مهم است؛ چرا که در نتایج عمل و به حداقل رساندن عوارض پس از عمل تاثیر می گذارد.

یکی از بهترین پزشکان عمل اسلیو معده، آقای دکتر محمد جواد باقری است که می توانید برای اطمینان بیشتر به صورت حضوری به مطب ایشان مراجعه کنید و از بیماران حاضر در مطب در خصوص میزان رضایتی که دارند مطلع شوید.

راهنمای انتخاب بهترین جراحی اسلیو معده در تهران

اگر تصمیم به انجام این جراحی لاغری گرفته اید باید تحقیقات لازم را در خصوص پزشک انتخابی خود داشته باشید تا در نهایت فردی را انتخاب کنید که مهارت و تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد:

مراجعه حضوری

در قدم اول شما باید به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید و با پزشک مشاوره داشته باشید. طی مشاوره ای که با پزشک دارید می توانید متوجه میزان مهارت و تعداد جراحی موفقیت آمیز پزشک شوید.

همچنین با مراجعینی که با پزشک مورد نظر شما جراحی داشته اند گفتگو داشته باشید تا متوجه میزان رضایت بیماران شوید.

بررسی قبل و نتیجه بعد از عمل

یکی دیگر از مهم ترین ارزیابی هایی که باید برای انتخاب پزشک در نظر داشته باشید، در خصوص قبل و بعد بیماران است. از بیماران در مطب درخواست کنید که عکس قبل از عمل را به شما نشان دهند و با ظاهر فعلی خود مقایسه کنید.

همچنین از پزشک درخواست کنید که عکس های قبل و بعد از بیماران را برای شما ارسال کنند.

میزان عمل های موفقیت آمیز پزشک

قطعا هرچه پزشک با مهارت و با تجربه باشد، میزان جراحی های موفقیت آمیز نیز افزایش پیدا می کند. میزان رضایت جراحی های موفقیت آمیز را می توانید با پرس و جو از بیماران حاضر در مطب مطلع شوید.

تسلط کافی بر همه روش های لاغری

پزشکی که تخصص بر تمامی روش های لاغری و مهارت کار با لاپاراسکوپی داشته باشد، بهترین روش لاغری را متناسب با شرایط شما پیشنهاد می دهد و همه روش های لاغری را با مهارت بالا برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیمار انجام خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *