بادی جت عمل نوینی برای فرم دهی به بدن است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد. لیپوساکشن در کرج روشی برای کانتورینگ بدن است که در طی این روش، جراح چربی را از نواحی خاصی از بدن به هدف شکل دادن به بدن خارج می کند، امروزه این پروسه به شکل جدیدتری با عنوان بادی جت انجام می گیرد.

در واقع می توان گفت بادی جت یکی از روش های نوین خارج کردن چربی است که با کمک آب چربی های اضافی و تجمع یافته در قسمت هایی از جمله شکم، ران، باسن، بازوها و… خارج می شود.

این روش نسبت به روش قدیمی کم تهاجمی تر است. طی آن با فشار ملایم آب، چربی ها از جای خود کنده شده و از طریق یک لوله نازک به نام کانولا خارج می شود.

طبق مطالعات انجام شده، آسیب کمتری به بافت های اطراف وارد می کند، تورم و کبودی کمتر و همچنین روند بهبودی سریع تری را نیز به دنبال دارد.

 
بادی جت
بادی جت

آشنایی بیشتر با بادی جت

بادی جت با عنوان لیپو واتر نیز شناخته می شود، در واقع یک سیستم لیپوساکشن با کمک آب است. این روش به نوعی جراحی زیبایی است که برای از بین بردن چربی با کمک نیروی آب کاربرد دارد.

فشار جریان آب که در قسمت بالای کانولا وجود دارد، باعث کنده شدن چربی ها می شود. کانولا یک لوله ای توخالی است که برای از بین بردن چربی در قسمت مورد نظر قرار می گیرد.

برخلاف روش های قدیمی که باید کانولا به جلو و عقب برای کندن چربی حرکت داده شود، در بادی جت با کمک آب که فشار ملایمی دارد، چربی های سرسخت از جای خود کنده و خارج می شود.

چربی که با نیروی آب از جای خود کنده می شود، آسیب کمتری نسبت به روش های قدیمی، از جمله لیپوماتیک در کرج وارد می کند. در نهایت به دلیل اینکه هیچ آسیبی وجود ندارد، دوران نقاهت کوتاه تری خواهید داشت.

بافت همبند اطراف نیز از جمله اعصاب و عروق خونی، در طول فرایندی که چربی از محل خود کنده می شود، بدون آسیب باقی می ماند.

به طور کلی روش بادی جت نسبت به روش های قدیمی از آنجایی که تحت فشار آب انجام می شود، به مراتب بهتر از سایر روش های قدیمی است.

مزایای بادی جت
مزایای بادی جت

بادی جت چه مزایایی دارد

این روش کانتورینگ بدن، روشی سریع و ایمن است که برای از بین بافت های چربی تجمع یافته در برخی از نواحی بدن کاربرد دارد. این روش مزایای زیادی دارد:

محلول تامسنت

این محلول مخلوطی از سالین، لیدوکائین و اپی نفرین است که برای بی حسی تزریق می شود و احتمال مواردی مانند خونریزی، تورم و کبودی را کاهش می دهد.

قبل از عمل به چربی تزریق می شود تا به از بین بردن چربی کمک کند. حال تفاوتی که بادی جت با روش های قدیمی دارد، در این است که این روش نوین به ۷۰ درصد محلول کمتر نیاز دارد.

بافت چربی سالم

سلول های چربی که از طریق آب از محل خود خارج می شوند، سالم هستند و از آن می توان به عنوان پیوند چربی در سایر قسمت های بدن مانند صورت برای جوانسازی استفاده کرد.

روش بادی جت نسبت به روش های قدیمی برای انتقال چربی به قسمت های دیگر بدن ترجیح داده می شود.

پروسه جراحی سریع تر

نسبت به روش های دیگری طی زمان کوتاه تری انجام می شود؛ زیرا همزمان با جریان آب برای خارج کردن چربی، آسپیراسیون نیز انجام می شود.

در واقع به این معنی که چنین سیستمی بدون نیاز به تزریق مجدد، چربی را به طور همزمان جا  به جا کرده و مکش می کند. 

قدرت سیستم با مکش آب را می توان به گونه ای تنظیم کرد که آسیب کمتری به رگ های خونی و اعصاب وارد شود.

زمان بهبودی پس از بادی جت بسیار کوتاه تر است؛ زیرا تورم و کبودی کمتری نیز وجود دارد.

بی حسی موضعی

لیپو بادی جت تحت بی حسی موضعی انجام می شود؛ در نهایت لیپو با کمک آب که نیاز به بیهوشی عمومی ندارد، نسبت به سایر روش ها که نیاز به بیهوشی عمومی دارند با خطر کمتری همراه است.

ایمنی بالا

نتایج پس از انجام بادی جت به این صورت بوده که هیچ عوارضی بعد از سال ها گزارش نشده است.

مزایای بادی جت
مزایای بادی جت

آیا بادی جت نسبت به روش های قدیمی موثر است

این روش یک درمان زیبایی موثر و در عین حال ایمن است و به افرادی که چربی تجمع یافته کمی در برخی از نواحی بدن خود دارند، پیشنهاد می شود.

اما، ممکن است برای افرادی که قصد دارند حجم زیادی از چربی را از بدن خود خارج کنند، روش مناسبی نباشد و تغییر چشمگیری را پس از جراحی احساس نکنند.

در نهایت بیشتر مناسب افرادی است که حجم زیادی از چربی را در بدن خود نداشته باشند. با مشورت با جراح لاغری در کرج می توانید بهترین را برای خود در نظر داشته باشید.

مدت زمان بهبودی پس از انجام بادی جت

این روش نسبت به روش های قدیمی روند بهبودی سریع تری دارد. همچنین احتمال ایجاد کمی کبودی، تورم و… وجود دارد؛ اما می توانید طی یک یا دو روز به محل کار خود بازگردید.

بر اساس بیانات پزشکان متخصص ممکن است ورم ایجاد شده تا دو هفته بهبود پیدا کند، روند بهبودی اصلی طی شش تا هشت اول حاصل می شود و تا یک سال به طور کامل بهبود می یابد.

حداقل باید تا دو هفته اول از فعالیت های شدید خودداری کنید. همچنین پزشک به شما توصیه می کند که برای کمک به کاهش تورم، لباس و گن های مخصوص برای فشرده شدن ناحیه عمل شده بپوشید.

آیا بادی جت روشی دائمی است

نتایج حاصل از این عمل زیبایی را می توان دائمی در نظر گرفت؛ زیرا چربی اضافی طی این روش از بین می رود. 

اما به این نکته توجه داشته باشید، اگر دچار افزایش وزن شوید، سلول های چربی باقی مانده بیشتر می شود و گسترش پیدا می کند.

یک رژیم غذایی سالم و فعالیت های ورزشی منظم برای حفظ نتیجه به دست آماده بسیار ضروری است.

بادی جت شکم
بادی جت شکم

در چه نواحی از بدن انجام می گیرد

با این روش می توان چربی های تجمع یافته در قسمت های مختلفی از بدن را از بین برد:

  • شکم
  • ران ها
  • کمر
  • زانو
  • چانه
  • ساق پا
  • باسن
  • بازو
  • ژنیکوماستی
  • و…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *