مرگ با عمل اسلیو معده یکی از شایعاتی است که در خصوص این عمل جراحی لاغری گفته می شود و باعث نگرانی بسیاری از افراد شده است.

بسیاری از متقاضیانی که واجد شرایط این عمل جراحی هستند به دلیل ترس از چنین شایعاتی از انجام جراحی خودداری می کنند.

اگر ترس از عمل جراحی دارید، به شما توصیه می کنیم به صورت حضوری به مطب آقای دکتر محمد جواد باقری مراجعه کنید تا علاوه بر گفتگو و مشورت با پزشک، از میزان رضایت بیماران نیز مطلع شوید و در نهایت تصمیم درستی بگیرید.

در ادامه در خصوص این شایعه، یعنی مرگ با عمل اسلیو معده بیشتر توضیح می دهیم تا نگرانی شما را برطرف کنیم.

به شایعات جراحی لاغری توجه نکنید

ما همیشه به بیماران توصیه می کنیم که قبل از تصمیم برای انجام جراحی لاغری با پزشک گفتگو داشته باشید تا شرایط شما به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

بنابراین تحقیقات کامل در خصوص عمل جراحی و حتی پزشکی که برای جراحی انتخاب کرده اید، بسیار مهم است تا در نهایت نتیجه خوبی از عمل خود شاهد باشید.

مورد دیگری که وجود دارد پزشک قبل از انجام عمل وضعیت عمومی شما را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد تا شرایط مطلوبی برای انجام جراحی لاغری داشته باشید.

تنها در صورتی که وضعیت عمومی مناسبی داشته باشید و به عنوان کاندیدای مناسبی در نظر گرفته شوید، پزشک تصمیم به انجام این عمل می گیرد.

در نتیجه زمانی که وضعیت شما به خوبی بررسی شده است و از مهارت پزشک خود با توجه به تحقیقاتی که در مطب انجام داده اید اطمینان دارید، دیگر جای نگرانی وجود ندارد و به شایعاتی از قبیل مرگ با عمل اسلیو معده توجه نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه اسلیو معده را مطالعه کنید.

اسلیو معده

انجام اسلیو به روش حداقل تهاجمی

نکته دیگری که در خصوص این عمل جراحی لاغری باید برای شما ذکر کنیم این است که این عمل جراحی لاغری به صورت بسته است، یعنی با تکنیک لاپاراسکوپی انجام می گیرد.

طی این جراحی پزشک برش های بزرگ و وسیع برای بیرون آوردن معده نمی زند، تنها با زدن چند برش کوچک، ابزارهای مخصوص به محل تحت درمان وارد می کند.

همراه با ابزارها دوربین کوچکی نیز وارد بدن می شود که کاملا واضح بافت های داخل بدن از مانیتور به خوبی قابل مشاهده است.

از آنجایی که این عمل به صورت بسته انجام می گیرد احتمال ایجاد خطراتی که در جراحی های باز وجود دارد مانند خونریزی در این دسته از عمل های بسته به حداقل می رسد.

همچنین احتمال آسیب به بافت های دیگر در حین جراحی در صورت مهارت بالای پزشک وجود ندارد و روند بهبودی بیمار بسیار سریع تر از دیگر جراحی های باز خواهد بود.

در نهایت این اطمینان را به شما می دهیم که این عمل با نهایت ایمنی برای شما انجام می گیرد.

خطرناک تر بودن عوارض چاقی در مقایسه با جراحی لاغری

همانطور که گفتیم مرگ با عمل اسلیو معده شایعه است؛ اما با این حال احتمال ایجاد عوارض کوتاه مدت همانند دیگر عمل های جراحی وجود دارد.

شما هر جراحی که انجام دهید طی مدت کوتاهی ممکن است عوارضی را تجربه کنید که توسط پزشک قابل درمان و کنترل خواهد بود.

اگر ترس از عوارض اسلیو معده را دارید باید بگوییم عوارض و بیماری های ناشی از چاقی به مراتب بیشتر و خطرناک تر از عوارض جراحی لاغری است.

شما با گذشت زمان بیماری های مزمن مختلفی را به دنبال چاقی مفرط تجربه می کنید که هر یک از بیماری ها می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. چند نمونه از عوارض چاقی به شرح زیر است:

  • مشکلات قلبی و عروقی
  • فشار خون بالا
  • افزایش کلسترول
  • دیابت
  • آپنه خواب
  • آرتروز
  • و….

انتخاب پزشک با مهارت موثر در جلوگیری از عوارض

پزشکی که برای عمل خود انتخاب می کنید در نتیجه عمل بسیار موثر است. باید به متخصصی مراجعه کنید که مهارت و تجربه بالایی داشته باشد.

چرا که پزشک با تجربه به خوبی از هرگونه عوارض احتمالی مطلع است و راهکارهای مناسبی را برای پیشگیری در نظر می گیرد تا در حین عمل و پس از آن دچار مشکلی نشوید.

در نتیجه یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید برای افزایش موفقیت آمیز بودن عمل و جلوگیری از مرگ با عمل اسلیو معده در نظر داشته باشید، انتخاب پزشک با تجربه و متخصص است.

کاهش وزن با اسلیو معده

اهمیت مراقبت های قبل و بعد از اسلیو

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم جراحی لاغری در صورتی که شرایط جراحی را داشته باشید عملی کاملا ایمن است؛ اما در شرایطی که خود شما نیز به مراقبت های بعد از اسلیو و قبل از آن توجه داشته باشید.

پزشک برای قبل و بعد از جراحی توصیه هایی برای شما دارد که باید طبق دستور عمل کنید. به طور مثال انجام آزمایشات قبل از عمل یکی از موارد مهمی است که باید کاملا دقیق انجام گیرد تا پزشک از وضعیت کلی شما آگاه باشد و دچار عوارضی ناشی از عمل جراحی نشوید.

یکی دیگر از توصیه هایی که برای شما خواهد داشت این است که اگر سیگاری هستید مدتی قبل از جراحی از مصرف آن خودداری کنید؛ چرا که مانع روند بهبودی شما پس از عمل می شود.

همچنین ممکن است رژیم غذایی نیز برای قبل از جراحی برای شما در نظر بگیرند که باید به دستورات پزشک عمل کنید.

پس از عمل نیز توصیه هایی در خصوص پیاده روی و رعایت رژیم غذایی برای شما خواهند داشت که برای جلوگیری از عوارض و تسریع روند بهبودی برنامه ریزی شده است.

قطعا اگر به توصیه های قبل و بعد از عمل پزشک توجه داشته باشید روند کاهش وزن خوبی را بدون مشکل تجربه خواهید کرد و دیگر نباید نگران مرگ با عمل اسلیو معده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *