بدن هر فردی اندازه و فرم های مختلفی دارد. در این بین فرم ساعت شنی برای خانم ها فرم ایده آلی است. معمولا کمتر مشاهده شده که فردی به طور طبیعی چنین فرمی داشته باشد.

به همین جهت بسیاری از افراد به دنبال عمل جراحی برای ایجاد چنین فرمی در بدن خود هستند. داشتن این فرم از بدن در خانم ها به ساختار استخوان، میزان و محل قرارگیری چربی در بدن و همچنین ژنتیک بستگی دارد.

افرادی که علاقه به این فرم از بدن داشته و به طور طبیعی آن را ندارند، می توانند با عمل جراحی زیبایی دو چندانی به اندام خود ببخشند. حتما در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید تا در نهایت از نتیجه عمل رضایت کافی داشته باشید.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای پیکر تراشی ساعت شنی هستند؟

در صورت داشتن چنین شرایط کاندیدای عالی برای این عمل جراحی در نظر گرفته می شوید:

  • شما با ساعت ها تمرین و باشگاه رفتن نتوانستید، فرم ایده آل بدن خود را بسازید.
  • از سلامت عمومی خوبی برخوردارید و سابقه هیچ گونه آسیب قبلی در بدن خود ندارید.
  • توقع و انتظار واقع بینانه از انجام این عمل جراحی دارید.
  • سلامت عاطفی، جسمی و ذهنی به اندازه قابل قبولی است.

با عوارض احتمالی آشنا هستید و همکاری لازم را برای جلوگیری از هر گونه عوارض احتمالی با پزشک می کنید. قبل از عمل پزشک در جلساتی مشاوره هایی با شما خواهد داشت تا وضعیت عمومی شما را مورد بررسی قرار دهد.

با توجه به سلامت عمومی شما و انتظاراتی که از عمل دارید، در نهایت تصمیم می گیرد که این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

پروسه پیکر تراشی ساعت شنی به چه صورت است؟

طی این عمل جراحی زیبایی چنین مراحلی سپری می شود:

ناحیه تحت درمان توسط پزشک علامت گذاری می شود، سپس ضد عفونی شده و تحت بیهوشی عمومی جراحی آغاز می شود.

طی این جراحی از فناوری ویزر (vaser) جهت ترکیب چربی و انقباض پوست استفاده می کنند. توسط این فناوری از انرژی صوتی جهت تغییر شکل بدن بدون آسیب رسیدن به پوست به کار گرفته می شود.

پزشک از آنجایی که آشنایی کاملی به آناتومی بدن دارد به بهترین شکل ممکن فرم ساعت شنی را در بدن ایجاد می کند. همانطور که گفتیم پزشک قبل از انجام هرگونه اقدامی، علامت گذاری ها را انجام داده است و طبق علامت ها تغییرات لازم را انجام می دهد.

بعد از اتمام فناوری ویزر و لیپوساکشن در کرج، مرحله نهایی که برای بیمار در نظر گرفته می شود، انفیلتراسیون است. چربی های اضافه و تجمع یافته به صورت، باسن و سینه منتقل می شود تا در نهایت فرم ساعت شنی در بدن ایجاد شود.

 پیکر تراشی ساعت شنی

نکات مهم پس از عمل ساعت شنی

برای بهبودی سریع پس از جراحی باید استراحت کامل داشته باشید. همچنین باید برای تسریع روند بهبودی و زیبایی بیشتر باید نکات پس از عمل توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیر است:

لباس های فشرده

پس از عمل باید لباس های مخصوص فشرده ای بپوشید. پوشیدن این لباس ها به کاهش تورم و جلوگیری از عفونت کمک می کند. همچنین به شکل گیری بهتر بدن پس از عمل کمک می کند.

خودداری از مصرف سیگار

همانطور که می دانید مصرف سیگار به طور کلی برای سلامت بدن مضر است، به ویژه پس از عمل جراحی. نیکوتین و مونوکسید کربن در سیگار مانع روند بهبودی می شود.

خودداری از فعالیت های بدنی

پس از جراحی باید به بدن خود استراحت دهید. به همین جهت توصیه می شود هیچگونه فعالیت فیزیکی نداشته باشید؛ چرا که منجر به عفونت، خونریزی، جای زخم و… می شود.

علاوه بر این افرادی که پس از جراحی درگیر فعالیت های شدید بدنی هستند، نتایج مطلوبی را شاهد نخواهند بود.

مراقبت و استراحت پس از عمل

پس از انجام عمل جراحی پیکر تراشی ساعت شنی قادر به انجام بسیاری از فعالیت های روزمره و ساده مانند خوابیدن، نشستن و استراحت نیستید.

به طور مثال تصور کنید که طی عمل جراحی لیفت باسن انجام گرفته است در این صورت نمی توانید بلافاصله پس از عمل به راحتی بنشینید؛ چرا که منجر به خونریزی می شود. 

طی مدتی که پزشک مشخص کرده است باید از محل تحت درمان مراقبت کنید تا در نهایت بهبودی یابید و زندگی عادی خود بپردازید.

جلوگیری از عفونت

همانند هر جراحی دیگری این عمل نیز می تواند خطر عفونت را به همراه داشته باشد. در نتیجه توصیه می شود به موقع برای ویزیت به جراح خود مراجعه کنید تا از هر نظر مورد بررسی قرار گیرد.

توجه به دستور العمل جراح

بسیار مهم است که به دستورات جراح پس از عمل توجه داشته باشید. فعالیت های پس از جراحی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا هرگونه فعالیت خودسرانه می تواند منجر به عفونت شود.

مصرف داروهای تجویز شده

تنها باید داروهای تجویز شده از سوی پزشک را مصرف کنید. هیچ داروی بدون نسخه ای را نباید مصرف کنید. در غیر این صورت منجر به مختل شدن نتایج جراحی شده و در نهایت نتایج نامطلوبی را از عمل شاهد خواهید بود.

بیشتر بخوانید: درمان شل شدن پوست پس از کاهش وزن

هزینه عمل پیکر تراشی ساعت شنی

بسته به نیاز بیمار، روش و تکنیک های زیادی انجام می گیرد و می تواند هزینه ها متفاوت باشد. به طور کلی هزینه این عمل به چنین مواردی بستگی دارد:

  • مهارت و تجربه ای که پزشک دارد.
  • شهری که سکونت دارید.
  • بیمارستانی که تحت جراحی قرار می گیرید.
  • پیچیده یا ساده بودن جراحی که دارید.
  • تجهیزاتی که طی عمل مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مدت زمانی که در بیمارستان بستری هستید.

برای مطلع شدن از هزینه های دقیق باید به صورت حضوری به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا با توجه به شرایط شما هزینه دقیق عمل پیکر تراشی ساعت شنی را به شما بگوید.

فرم ساعت شنی بدن

به ریکاوری پس از عمل توجه داشته باشید

احساس درد پس از عمل

انتظار می رود که بیماران احساس کمی درد در ناحیه تحت جراحی داشته باشند که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده قابل کنترل است.

تورم پس از عمل

تورم بعد از جراحی طبیعی است و پوشیدن گن یا لباس های مخصوص برای فشرده سازی و بالا بردن ناحیه جراحی شده تورم را کاهش می دهد.

استراحت پس از عمل

بیماران باید برای چند روز اول پس از عمل، استراحت کرده و از فعالیت های سنگین خودداری کنند.

از سرگیری فعالیت های روزانه

اکثر بیماران می توانند طی چند هفته به محل کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند؛ اما باید تا چند هفته پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین و اجسام سنگین خودداری کنند.

عکس پیکر تراشی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *