لاغری زانو یکی از دغدغه های امروزی است. عوامل زیادی ظاهر زانو را تحت تاثیر قرار می دهد.

اضافه وزن، افتادگی پوست مرتبط با افزایش سن، کاهش وزن اخیر، کاهش تون عضلانی ناشی از عدم تحرک یا آسیب، همه این موارد بر ظاهر زانو تاثیر می گذارد. گاهی چاق دیده شدن زانو بر ظاهر زانو تاثیر می گذارد.

خوشبختانه راهکار و تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید ظاهر زانوی را بهبود ببخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند تکنیک را برای شما ذکر کنیم.

 
لاغری زانو

برای لاغری زانو کاهش وزن داشته باشید

کاهش وزن یکی از راهکارهای موثر برای داشتن پاهای خوش فرم تر است و حتی به جلوگیری و تسکین درد زانو نیز کمک می کند. برای کاهش وزن باید تمرینات هوازی و قدرتی و همچنین رژیم غذایی سالم را در نظر داشته باشید.

اگر دچار اضافه وزن زیادی باشید، یکی از راهکارهایی است که فوق تخصص جراحی لاغری به شما پیشنهاد می دهد، انجام جراحی لاغری از جمله اسلیو معده است.

با کاهش چربی کلی بدن، متوجه لاغری زانو نیز می شوید. هیچ ورزشی به تنهایی نمی تواند چربی در ناحیه زانو یا هر ناحیه دیگری از بدن را رفع کند. همه راهکارهای لاغری باید همراه با یکدیگر انجام شود.

پیاده روی یا دویدن

هم دویدن و هم پیاده روی برای سوزاندن کالری گزینه های بسیاری عالی هستند. هر دو مورد بیشتر روی پاهای شما کار می کند و به تقویت ناحیه جلوی اطراف زانو نیز کمک خواهد کرد.

معمولا دویدن طی کوتاه مدت برای سوزاندن چربی بسیار کارساز است. قبل از شروع به دویدن حتما تمرینات کششی زانو جهت گرم کردن بدن برای جلوگیری از آسیب حین دویدن انجام دهید.

پیاده روی برای لاغری زانو

دوچرخه سواری کردن برای لاغری زانو

دوچرخه سواری برای عملکرد قلب و استقامت بسیار عالی است، علاوه بر این از آنجایی که از پاهای شما در این تمرین استفاده می شود بر ناحیه پا نیز بیش از سایر قسمت ها کار می شود و به لاغری زانو کمک می کند.

دوچرخه سواری می تواند جایگزین خوبی برای دویدن باشد، به خصوص اگر دچار درد زانو یا آسیب قبلی در پاهای خود هستید. قسمت ران و ساق پا در پا با انجام این تمرین تقویت می شود.

می توانید به هر دو صورت یعنی دوچرخه سواری در فضای باز یا دوچرخه ثابت در باشگاه یا خانه این تمرین را انجام دهید.

انجام حرکت لانژ

لانژ عضلات جلوی پاها را مورد هدف قرار می دهد که بیشتر به عنوان عضله چهار سر ران شناخته می شود. زمانی که این ماهیچه ها تقویت می شوند، به مرور زمان کل پاهای شما از جمله ناحیه زانو و باسن سفت خواهد شد.

حرکت لانژ باید یک به پا به جلو در زاویه ۹۰ درجه انجام شود و قسمت بالایی بدن شما صاف نگه داشته خواهد شد. در هر پای خود باید ۱۰ بار این تمرین را انجام دهید. با گذشت زمان، مدت زمان این تمرین را می توانید انجام دهید و همراه با دو جفت دمبل برای مقاومت بیشتر استفاده کنید.

حرکت اسکوات

با انجام حرکت اسکوات، عضلات چهار سر ران مورد هدف قرار می گیرد و به عنوان تمرینی بسیار عالی برای تقویت پاها محسوب می شود.

اسکوات به صورت باز کردن پا به اندازه عرض شانه و پایین آوردن بدن در حالی که کمر کاملا صاف است، انجام می شود، به طوری که انگار می خواهید روی صندلی بنشینید.

با انجام ۱۲ اسکوات در یک ست شروع کنید و با قوی تر شدن پاها و عضلات باسن تعداد تمرین را افزایش دهید.

طناب زدن برای لاغری زانو

طناب زدن یکی دیگر از ورزش هایی است که کالری زیادی می سوزاند و همچنین به لاغری زانو نیز کمک می کند. 

مهم ترین نکته ای که در طناب زدن وجود دارد، این است که تمرین را کاملا صحیح انجام دهید نه اینکه سعی داشته باشید با سرعت بیشتری تمرین را انجام دهید.

از آنجایی که طناب زدن به نوعی ورزشی پر از تاثیر است، تنها چند دقیقه طناب زدن در هر زمانی برای مفصل زانو و لاغری زانو بسیار مفید است.

همچنینی می توانید این تمرین به عنوان گرم کردن قبل از انجام تمریناتی برای اسکوات و لانژ در نظر داشته باشید.

لیپوساکشن برای لاغری زانو

نکاتی برای جلوگیری از آسیب هنگام ورزش

مواردی که برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو به شما پیشنهاد می شود:

 • هنگام انجام تمرینات ورزشی از زانوبندهای مناسبی برای محافظت از زانو استفاده کنید.
 • کفش های مناسب ورزش کردن بپوشید.
 • تمرینات روی سطح نرم انجام دهید.
 • زانوهای خود را خم کنید؛ اما نباید از انگشتان پا عبور کند.
 • هر زمانی که نیاز به استراحت دارید، نباید به خود فشار وارد کنید به خصوص اگر زانوهای شما شروع به درد کرد.
 • بین تمرینات خود یک روز استراحت کنید.

گزینه های دیگری که برای لاغری زانو پیشنهاد می شود به شرح زیر است:

ورزش همراه با رژیم غذایی سالم از بهترین راهکارها برای سوزاندن چربی است. اما اگر با انجام مواردی که برای شما ذکر کردیم، نتیجه اثربخشی را برای لاغری زانو شاهد نیستید، پزشک چنین گزینه هایی را به شما پیشنهاد می دهد:

 • لیپوساکشن
 • کرایولیپولیز
 • مزوتراپی
 • لیزر درمانی
 • درمان با فرکانس رادیویی
 • و…
 •  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *